Gıda ürünlerinde flaş KDV İndirimi! Temel gıdada yüzde 8 olan KDV yüzde 1'e indirildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV'nin yüzde 1'e indirildiğini açıkladı. Erdoğan, KDV indiriminin Pazartesi gününden itibaren uygulanacağını ifade etti.

Gıda ürünlerinde flaş KDV İndirimi! Temel gıdada yüzde 8 olan KDV yüzde 1'e indirildi!
banner282

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni ekonomi destek paketinin açıklandığı toplantıya video konferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: "KDV oranlarında değişiklik yapacak imzayı attık, hayırlı olsun. Türkiye'nin enflasyonla mücadelesinde önemli bir dönüm noktası olacak toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Dünya, emtia fiyatlarındaki yükselişin sancılarını yüksek enflasyon olarak yansımaktadır. Türkiye bu dalgalanmalardan etkilenmektedir. Açıkladığımız paketle kur dalgalanmasının önüne geçerek istikrara kavuşturduk.

TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNDE YÜZDE 8 OLAN KDV'Yİ YÜZDE 1'E İNDİRİYORUZ

Temel gıda ürünlerinde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’e indiriyoruz. Devlet adına yüzde 7’Lik bir indirim yapmış oluyoruz. Bu vergi indirimi enflasyon ile mücadelede önemli bir kazanım anlamıma gelmektedir. Yarınki Resmi Gazete'de yayımlıyoruz. Pazartesi gününden itibaren yüzde 7'lik bir indirim yapılmasını milletimiz adına bekliyoruz"

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çiftçi kardeş
Çiftçi kardeş - 3 ay Önce

Sayın reis kdv indirirken bir de şu sayın tarım bakanını koltuktan indirsene hazır elin değmişken.

vatandaş
vatandaş - 3 ay Önce

tamamda reiz akaryakıt artınca dahafazla pahalandı gıdaan aalınan vergi ,akaryakıt artınca dolaylı olarak dahafazla oldu,sadece indirim oldu algısımı,,,,,