Gıda sektörü tedarik zincirini yenilemeli!

Gıda Perakendecileri Derneği'nin (GPD) düzenlediği “Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği Konferansı” İstanbul'da Wyndham Grand Otel'de gerçekleştirildi.

Gıda sektörü tedarik zincirini yenilemeli!
banner200
banner217

Bu yıl ikincisi düzenlenen konferansta dünyanın lider palet tedarikçisi CHEP Genel Müdürü Şafak Aktekin, perakendecilerin ve tedarikçilerin mağaza içi çözümlerinden yararlanmak için tedarik zincirlerinde bazı yenilikler yapmaları gerektiğini anlatarak “Uzun vadede sağladığımız çözümlerin yarattığı tasarruf yapılan değişikliklerin çok rahat kazanç olarak geri dönmesini sağlıyor” dedi.

Türkiye'nin en büyük gıda perakendeci platformu olan Ortak Gelişim Tüketici Odaklı Tedarikçi ve Perakendeci Verimliliği Konferansı ikinci kez üreticileri ve tedarikçileri buluşturdu. CHEP'in sponsor olduğu ve Wyndham Grand Otel'de gerçekleştirilen konferansta gıda perakendeciliğinin önemli isimleri konuşmacı olarak yerini aldı.

Konferansta, palet havuzlama hizmetleriyle önemli dünya şirketlerinin tercihi olan CHEP Genel Müdürü Şafak Aktekin, perakendede değişen müşteri davranışlarını ve trendleri değerlendirdi. Aktekin “Bizim sistemimiz havuzdan kiralama ilkesine dayanıyor ve bize sürdürülebilir bir tedarik zinciri kurma olanağı veriyor. 50 yıldır 50 ülkeye hizmet veriyoruz. CHEP olarak sunduğumuz 'mağaza içi çözümleri' sistemi sayesinde perakendecilere ürünleri hızla raflara yerleştirme ve boş rafları tekrar doldurma imkanı tanıyoruz.

Perakendecilerin ve tedarikçiler mağaza içi çözümlerinden yararlanmak için tedarik zincirlerinde bazı yenilikler yapmaları gerekiyor. Fakat uzun vadede sağladığımız çözümlerin yarattığı tasarruf yapılan değişikliklerin çok rahat kazanç olarak geri dönmesini sağlıyor. İşimiz ürünleri üreticiden, market raflarına olabilecek en hızlı ve verimli şekilde taşımak. CHEP, alışkanlıkları değişen tüketiciler için alışverişi optimize eden hizmet sunar. Türkiye'de de mağaza içi çözümleri hayata geçirerek tüketicilerin hayatını kolaylaştırıyoruz” dedi. Şafak Aktekin sundukları palet hizmetiyle ürünlere dokunmadan mağazalara ulaştırdıklarını ve direkt satışa sunduklarını belirtti.

YORUM EKLE
banner151

banner251