Gıda fiyatlarında büyük öngörüsüzlük! Tarım Bakanı düşecek demişti tam aksine yükseldi!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamada gıda fiyatlarındaki yükselişin Mayıs ayından sonra düşeceğini iddia etmişti. Ancak gelinen noktada Bakan Pakdemirli'nin gerçeklerden kopuk bu açıklamasının piyasada bir karşılığının olmadığı ortaya çıktı.

Gıda fiyatlarında büyük öngörüsüzlük! Tarım Bakanı düşecek demişti tam aksine yükseldi!
banner200

Gıda fiyatlarındaki artış ülke gündeminin en güncel konusu haline gelirken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin bu konuda geçtiğimiz Şubat ayında yaptığı açıklamaları akıllara getirdi. Bakan Pakdemirli, Mayıs ayından itibaren gıda fiyatlarında ciddi düşüş beklediğini iddia etmişti. Ancak Pakdemirli'nin iddia ettiği gibi fiyatların düşmesi bir tarafa daha da yükselmesi yaşanan öngörüsüzlügü gözler önüne koydu. 

BAKAN PAKDEMİRLİ NE DEMİŞTİ?

Bakan Pakdemirli,”Dünyada bir pandemi belirsizliği yaşıyoruz. Bu pandemi etkilerinin üzerine kuraklık belirsizliği ve Çin ve Hindistan gibi iki tane talep edici ülkenin normalden fazla talep etmesiyle emtia fiyatlarının hepsinin dünya çapında bir artış var. Eğer COVID’le ilgili beklediklerimiz gerçekleşirse ben mayıstan sonra gıda fiyatları ile ilgili ciddi bir düşüş eğiliminde olabileceğimizi düşünüyorum. Biliyorsunuz dövizde de bir iyileşmemiz var bunun da enflasyona muhakkak katkıları var. İki tane şey var burada; birincisi dünyada emtia fiyatlarının çok artması, dövizde de hızlı bir yükseliş ama şu anda geriye doğru bir düşüş beklentimiz oldu. Bununla beraber fiyatların tekrar eskiye yakın seviyelere gelebileceğine inanıyorum”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 17:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abcdefgğ
Abcdefgğ - 1 ay Önce

Sayın bakanın öngörüsü petrol mühendisini Belçika’ya tarım müşaviri atayacak kadar. Üstüne bir de bu arkafaşa destek kuvveti Aylin’in çiftliğinde yardımcı tarım müşaviri kadrosuna atayarak bitmiştir. Tarım bakanlığında ziraat mühendisi dışında kim varsa en tepeye çıkıo oturuo. Sonrada ‘Fikrin Varsa Söyle’ diye ilana çıkılıyor. İhale ile fikir ve proje devliriliyor

Personel
Personel - 1 ay Önce

Bakanin altındaki her kademede liyakat sart. Çözüm uretecekler mazeret yada kılıf degil

Agah var
Agah var - 1 ay Önce

Sorumlusu dış güçler

Ciftci
Ciftci - 1 ay Önce

Bakan her zamanki gibi ters köşe

banner151

banner251