Gıda denetimlerine Ramazan bereketi!

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü vatandaşların sağlıklı gıda tüketebilmeleri amacıyla rutin olarak devam eden gıda denetimlerini Ramazan ayında da sürdürmeye devam ediyor.

Gıda denetimlerine Ramazan bereketi!
banner200
banner217

Gazi Caddesinde bulunan işletmelerin denetimlerine İl Müdürü Turan KARAHAN, Gıda ve Yem Şube Müdürü Cemal ÇETİNKAYA ve teknik personel katıldı.

İl Müdürlüğünce yürütülen gıda denetim ve kontrol hizmetlerinin amacının, tüketici sağlığının korunması ve tüketiciye güvenli gıda arzının sağlanması olduğunu belirten İl Müdürü KARAHAN; “Ekiplerimiz düzenli olarak hem perakende hem de imalathanelerde denetimlerini gerçekleştirmektedir. Ramazan ayının başlamasıyla birlikte et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, tatlı ve pastacılık ürünleri, şekerleme, ekmek ve pide üretimi yapan ve bu ürünleri piyasaya arz eden satış noktaların denetimleri daha da önem arz etmektedir.

Denetimler esnasında işletme sahipleri ve personele hijyen konusunda bilgilendirme yapılıyor. Ramazan ayı boyunca 5996 sayılı Kanunu kapsamında denetim ve kontroller gece  gündüz hız kesmeden devam edecek. Mevzuata aykırı faaliyet gösteren iş yerlerine gerekli uyarı ve yaptırımların yapılacaktır" dedi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
MURAT   SÖZ
MURAT SÖZ - 1 yıl Önce

AMAN DEĞİŞİM OLMASIN TARIM PARÇALI OLSUN KÖHNE DÜZEN DEVAM ETSİN
AMAN İŞ YAPILMASI TARIM BAKANLIĞINI 80.000 ZİRAAT MÜHENDİSİ ÇKS GİREERK İŞ YAPIYORMUŞ GÖZÜKSÜN ÖYLE Mİ

banner151

banner251