Eskişehir’de Kurban Bayramı öncesi gıda denetimlerine hız verildi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tüketicilerin güvenilir gıdaya ulaşarak sağlıklı ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesi amacıyla yapılan rutin gıda denetimlerine hız verdi.

banner255
Eskişehir’de Kurban Bayramı öncesi gıda denetimlerine hız verildi
banner200

İl Tarım ve Orman Müdürü Emine SEVER denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada;

Kurban Bayramının yaklaşması üzerine, İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrol Görevlileri tarafından yürütülmekte olan gıda denetimlerinde, bayramda tüketimleri artan ürünlere yönelik olarak bu durumu fırsata çevirmek isteyen fırsatçılara meydan vermemek amacıyla, tatlıcı ve şekerlemeciler, unlu mamuller, toplu tüketim yerleri, şarküteri ve kasaplar ile fırınların denetimlerine ağırlık verildiğini belirtti.

Yapılan denetimlerde İşletmelerin gıda maddesi üretiminde ve saklanmasında kullanılan malzemelerin ilgili yönetmelik ve tebliğlere uygunluğu, personellerin çalışma şartları ve kişisel hijyenlerinin de denetim ekiplerimizce titizlikle kontrol edildiğini ifade eden İl Müdürümüz Dr. Emine SEVER, en iyi gıda denetçisi kendisi olan tüketicilerin, açıkta satılan ambalajsız, etiketsiz, üretim ve son kullanma tarihi olmayan gıdalardan uzak durmaları gerektiğini belirtti.

Tüketicilerin gördüğü olumsuzluklarla ilgili olarak adres belirtmek suretiyle, 7 gün 24 saat Bakanlığımızın Alo Gıda 174 hattını arayabileceklerini söyleyen İl Müdürümüz SEVER, bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın yaklaşan kurban bayramını mutluluk ve huzur içinde geçirmelerini diledi.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251