Edirne Belediyesinden süt üreticisine destek 30 ton süt alınarak peynir yapıldı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bayram nedeniyle süt üreticilerinin ellerinde kalan 30 ton sütü satın alarak, peynir yaptırdıklarını; şimdi de üreticiden tüketiciye zinciriyle harika Edirne Peynirini, Edirne İMECE ile ihtiyacı olan vatandaşlarla buluşturacaklarını söyledi. 

Edirne Belediyesinden süt üreticisine destek 30 ton süt alınarak peynir yapıldı
banner282

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda “Her zaman her ortamda üreticilerimizin yanındayız” mesajına yer vererek, şunları söyledi: “Sevgili Edirneliler, köylerimizdeki süt üreticileri, sütleri bayram nedeniyle firmalar tarafından alınmaması nedeniyle mağduriyet yaşadılar. Üreticilerimiz sütlerini satacak kimse bulamadıkları için sütlerini dökecek duruma gelmişlerdi. Bu nedenle Edirne Belediyesi olarak üreticilerimizin ellerinde bulunan 30 ton sütü satın aldık ve bu sütlerden peynir yaptırdık.

O harika, lezzetli Edirne Peynirini üreticiden tüketiciye zinciriyle bayram öncesi ihtiyacı olan vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Her zaman ve her ortamda üreticinin yanında olan Edirne Belediyesi bugün de süt üreticileri ile birlikte çalışmaktan son derece mutlu. Çiftçimizi, üreticimizi desteklemeye devam edeceğiz.” 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 9 ay Önce

Elden geldiğince derde derman olmuşlar diğer belediye başkanları üreticiden süt alıp çocuklu ailelere bila bedel verseler imkanları ne kadara yeterse

Taylan
Taylan - 9 ay Önce

Edirne belediyesinin işi süt piyasasına müdahale etmek ve peynir yapmak mıdır? Edirne belediyesi bu işlerden çok anladığını da sanmıyorum. Maksat şov yapmak olsun.
Sonuçta, Popülizm iflasa götürür. Kim yaparsa yapsın.

banner151