Cumhurbaşkanı'nın market projesine tağşişli Genel Müdür! 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği ve halkın güven duyduğu Tarım Kredi Marketler’de skandal atama. Gıda sahtekarlığında sınır tanımayan, onlarca defa Bakanlık tarafından ifşa edilen şirketlerin kurucu ortağı Tarım Kredi Marketlere sessiz sedasız Genel Müdür yapıldı. 

Cumhurbaşkanı'nın market projesine tağşişli Genel Müdür! 
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Birlik A.Ş’nin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliği’nin 4 Mayıs 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak ‘artıgercek.com’ haber sitesinin Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararına ihlal kararı vermiştir. Anayasa Mahkemesi'nin ihlal kararı üzerine haberi yeniden yayına veriyoruz. Anayasa Mahkemesi'nin haberle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM'nin kararına ulaşmak için tıklayın… 

Bilindiği üzere Tarım Bakanlığı belgeli gıda sahtekarı firma ortağı Yavuz Mehmet Bulut, Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz genel müdürü Fahrettin Poyraz tarafından aklanmış, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da bakanlıktaki belgeler TBMM Başkanlığına verilmeyerek, Meclis'ten kaçırılmıştı. 

Çiftçi kuruluşu olan Tarım Kredi Kooperatiflerine ait Tarım Kredi Marketlerde yaşanan skandal atama pes dedirtti. Yapılan atama Bakan Pakdemirli’den bile saklanırken, Genel Müdür Fahrettin Poyraz ve Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Okan Ateş tarafından sessiz sedasız yapılması dikkat çekti. 

CEZALANDIRACAKLARI YERDE ÖDÜLLENDİRDİLER!

Gıdada sahtekarlık yapanlara yönelik cezaların artırılması beklenirken, halkın sağlığını hiçe sayan firmanın kurucu ortağı ödüllendirildi. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, gıdada sahtekarlık yapanlara göz açtırmayacaklarını belirtirken, Bakanlığın yayınladığı ifşa listesinde defalarca yer alan gıda firmalarının ortağı Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür yapıldı.

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği market projesine, gıda sahtekarlığında zirve yapmış bir firmanın kurucu ortağı Genel Müdür olarak atandı. Halka güveli ve sağlıklı gıdayı düşük fiyattan temin etmek amacıyla kurulan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından büyük önem verilen Tarım Kredi marketlerde büyük bir skandal ortaya çıktı. Halkın sağlığını hiçe sayan ve Tarım ve Orman Bakanlığının yayınladığı tağşiş listelerinde hep ön sıralarda yer almış bir firmanın ortağı, Tarım Kredi Marketlerin Genel Müdürü oldu.

HALKIN GÜVENDİĞİ MARKAYA TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR ATANDI!

Koronavirüs salgınıyla birlikte tarım ve gıdanın öneminin en iyi anlaşıldığı bir dönemde skandal bir gelişme ortaya çıktı. Markasından dolayı halka güven veren Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak atanan isim şok etkisi yaptı. 

GENEL MÜDÜR VE GENEL MÜDÜR YARDIMCILARI TOPLU HALDE GÖREVDEN ALINMIŞTI 

Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik Genel Müdür ve Genel Müdür Yardımcıları geçtiğimiz ay topluca görevden alınırken, Genel Müdür Yardımcılığına geçici olarak şirketin yönetim kurulu başkanı Mehmet Okan Ateş atanmıştı. Mehmet Okan Ateş’in de Nisan ayının başında görevden alınarak yerine şirkette Genel Müdür Yardımcısı olan Yavuz Mehmet Bulut’un Genel Müdür olarak atandığı ortaya çıktı. 

TAĞŞİŞLİ GENEL MÜDÜR SESSİZ SEDASIZ ATANDI 

Tarım Kredi Birlik’e sessiz sedasız Genel Müdür olarak atanan Yavuz Mehmet Bulut’un geçmişte kurucu ortağı olduğu gıda şirketlerinin gıda sahtekarlığında zirve yapması dikkat çekti. Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu ve sırasıyla 2009, 2012 ve 2013 yıllarında kurulan TADABAN GIDA, ANADOLU EKSPER GIDA ve DONELLO GIDA, Tarım ve Orman Bakanlığının ifşa ettiği gıda sahtekarları listesinin hemen hemen hepsinde yer almıştı. 

GIDADA HALKIN SAĞLIĞIYLA OYNAYAN FİRMALARIN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR

Gıdada taklit ve tağşiş yaparak halkın sağlığı ile oynayan firmaların önüne bir türlü geçilemiyor. Firmalara uygulanan yaptırımlar yetersiz. Yaptığı hileli üretimden dolayı Bakanlık tarafından ceza kesilerek ifşa edilen firma, hemen ya marka ismi değiştiriyor ya da cezasını ödeyip yine hileli üretim yapmaya devam edebiliyor. Bu firmalara uygulanan yaptırımların ağırlaştırılması beklenirken, konuyla ilgili düzenleme yıllardır Meclis’te bekliyor. 

SAHTEKARLIĞI BAKANLIK TARAFINDAN BELGELENEN İSİM GENEL MÜDÜR YAPILDI 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği ve Türkiye genelinde bütün il ve ilçelerde kurulması planlanan Tarım Kredi Marketlerinin başına geçmişte ortağı olduğu üç firmanın da ürettiği hileli ürünlerden dolayı Bakanlık tarafından ifşa edilen bir ismin getirilmesi pes dedirtti. 

BAKAN PAKDEMİRLİ İKİ GÜN ÖNCE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ DEMİŞTİ GENEL MÜDÜR YAPILDI 

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, daha iki gün önce halkın sağlığı ile oynayan firmalara göz açtırmayacaklarını belirtirken, ortağı olduğu bütün şirketleri gıda sahtekarları listesinde yer alan bir ismin Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak atanması, Bakan Pakdemirli’nin hileli gıdayla mücadele konusundaki samimiyetini de gözler önüne serdi. 

15 DEFA İFŞA OLDU HİLELİ GIDA ÜRETİMİNDEN VAZGEÇMEDİ 

Tarım ve Orman Bakanlığı, gıdada işlenen sahtekarlığın hangi boyutlara geldiğini göstermek için 2016 yılında taklit ve tağşişte mükerrer liste yayınlamıştı. Yayınlanan bu listede TADABAN GIDA 15 ifşa sayısı ile 4'üncü sırada yer almıştı. Diğer yandan Anadolu Eksper Gıda'da 5 ifşa sayısı ile listeye girmişti.  

Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu bir diğer şirket ise DONELLO GIDA. Bu şirketin ürünleride ifşa listesinden düşmezken, en son geçtiğimiz yıl Ekim ayında yayınlanan listede üç parti ürününde yapılan sahtekarlık ifşa edilmişti. 

Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak atanan Yavuz Mehmet Bulut’un kurucu ortağı olduğu TADABAN GIDA ve ANADOLU EKSPER GIDA’ya hileli gıda üretiminden dolayı Bakanlık tarafından defalarca ceza kesilmesine rağmen yapılan hileli gıda üretiminden vazgeçmedi. TADABAN GIDA tam 15 defa, ANADOLU EKSPER GIDA ise 5 defa Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ifşa ettiği listede yer aldı. Diğer yandan DONELLO GIDA’da bir çok listede ismi ifşa edilirken, en son 2019 Ekim ayında yayınlanan taklit ve tağşiş listesinde, 3 seri ürünüyle birlikte yer almıştı.

BAL SAHTEKARLIĞINDA UZMANLAŞMIŞLAR

Tarım Kredi Marketlere Genel Müdür olarak atanan Yavuz Mehmet Bulut, kendisini bal uzmanı olarak tanıtırken, kurucu ortağı olduğu üç firmanın da ağırlıklı olarak bal ve tereyağından ifşa edilmesi dikkat çekti. ÖRS STAR, STARMAX, MAXİTAT ve TATZADE markalarıyla bal ve tereyağı satan üç firmanın aynı markaları kullandıkları gözleniyor. 

HİLELİ GENEL MÜDÜR ATAMASINDA FAHRETTİN POYRAZ VE ATEŞ ETKİLİ OLDU 

Tarım Kredi Marketlere yapılan skandal genel müdür atamasında, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz ve Tarım Kredi Birlik şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Okan Ateş’in etkili olması manidar bulundu. 

ATAMAYI SPK’YA BİLDİRDİLER ANCAK WEB SAYFASINI DEĞİŞTİRMEDİLER 

Diğer yandan Yavuz Mehmet Bulut’un Tarım Kredi Birlik Şirketine Genel Müdür atamasının sessiz sedasız yapılması da dikkat çekti. Bulut, 9 Nisan’da vekaleten Genel Müdür olarak atanırken, halen şirketin web sayfasında Genel Müdür olarak Mehmet Okan Ateş görülüyor. Ancak, Ateş’in görevden alınarak yerine Bulut’un atandığını Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kayıtları ortaya çıkardı. Bulut’un Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye vekaleten Genel Müdür olarak atandığı SPK’ya bildirilirken, kamuoyuna açıklanmaması manidar bulundu. 

YAPILAN ATAMA BAKANDAN BİLE SAKLANDI 

Geçmişi gıda sahtekarlığında zirve yapmış kurucu firma ortaklıkları bulunan bir ismin halkın güven duyduğu marka olan Tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik AŞ’ye Genel Müdür atanmasının, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye de bilgi verilmeden yapıldığı kaydediliyor. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2022, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Seyfullah
Seyfullah - 2 yıl Önce

Helal olsun sana Sadettin İnan. Allah bileğini kuvvetli, kalemini keskin kılsın. Sayın Cumhurbaskani'nin bu kıymetli projesini bir gıda sahtekarına teslim eden Fahrettin Poyraz ve Okan Ateş görevden alınsın. Bunları himaye eden, yöneten odaklar bulunsun. Şimdiye kadar bütün icraatları ile ilgili soruşturma inceleme baslatilsin.

Onlar seçilmiş kişiler.
Onlar seçilmiş kişiler. @Seyfullah - 5 gün Önce

Onlar Chp ya da İyi Parti'li değiller. Ne yapsalar meşru. Hesap sorulamaz. 15 değil, 25 kaydı olsa da korunup, kollanır. Suriye'den zeytin ve zeytinyağı getiren kurum üzerinden pazarlamaya çalışanlar kim?

yok edilen adalet
yok edilen adalet @Seyfullah - 5 gün Önce

başta reisleri olmak üzere cemaatleriyle vakıflarıyla topunu yargılayamayacak olan siyasi parti seçime girmesin bunlar ın cezası yetim hakkı yimek idam omalı önce işkence sonra idam istedikleri şeriat düzeniyle iran gibi idam

Zor değil?
Zor değil? @Seyfullah - 2 yıl Önce

Cumhurbaşkanı'nın ziyareti sonrası market işine sarıldı ve onu da getirdiği durum bu. 3 yıla varan bir görev süresi var Fahrettin beyin. Ak Parti Arge'si en iyi olan partilerin başında, yaptırsın bir Tarım Kredi memnuniyet araştırması, Halep'te Şam'da nerede bilinsin.

ince hesap
ince hesap @Seyfullah - 2 yıl Önce

Bu kurumda tek şeyi iyi bilin ve yıllarca idareci kalın. Hangi ipi çekersem neresi harekete geçer. Hangi ayağa basarsam, kim öfkelenir. Fahrettin bey bilir bu işleri.

Dua edin burda paylasti
Dua edin burda paylasti @Seyfullah - 2 yıl Önce

Bakan değil reyisicumhur bile son anda duymuştur al fahrettin paşa tarım kredi batırmaya uğraşıyor . Buyurun gidenler neden gitti belli değil gelen ler dicek söz bitti Fahrettin bakınca seveni kalmadı şikayet ve problem çıkmaya başladı yardımcıları da destek vermiyor belliki yakında tarım kredi skandal haberler çıkmaya başkar izleyelim görelim 2 yıldır izliyoruz nerede bitecek

Yiyin efendiler
Yiyin efendiler @Seyfullah - 2 yıl Önce

Allah aşkına ne derseniz deyin ama Fahrettin'e demeyin, değil zira. Bu durumu bilmedenmi atadı sanıyorsunuz, işte o zaman olurdu, ama değil. Bile isteye yapıldığı kamuoyuna duyurmayışından belli değilmi? Kurumun eski bir genel müdür yardımcısı vardı, okuldanda arkadaşı, gözünün çiçeği İrfanındanda emanet, hani şu etik kurulundan birçok cezası olan, yüzünden kurumdan atılan. Holdinge danışman yapıp, 20 milyar aylığı kim vermişti peki, benmi? Okan kimin sayesinde geldi, bizden iyi Fahrettin bilir ve o yüzdende sonsuza kadar susar. Eeee 200 milyardan fazla aylık gelir başka türlü kazanılamaz. Değilmi pek sevgili çiftçi kardeşlerim?

Af Çıksın
Af Çıksın @Seyfullah - 2 yıl Önce

Taklit ve Tağşiş yapanları Akredite edip af çıkarmalı

Tağşişli olmayan mı var looo?
Tağşişli olmayan mı var looo? @Seyfullah - 2 yıl Önce

Affedersin Sadettin bey, sadece bu herif mi hileli tağşişli, yani içi başka dışı başka... bence son zamanlarda içi başka dışı başka bir sürü münafık kere münafık piyasada cirit atmıyor mu? lütfen etrafa bakalım

Faho ağa
Faho ağa @Seyfullah - 2 yıl Önce

Bu sefer fena s.çtın faho
Yine görevde kalırsan mucize olur

Haha Teftiş Mi
Haha Teftiş Mi @Seyfullah - 2 yıl Önce

Allah aşkınıza Murat Yılmaz denen şahsın Teftiş Kurulu Başkanlığında oturması sizce tesadüf mü? Tam da istedikleri gibi bir adamı teftişin başına getirdiler. Sesini çıkarmayacak, yapılanları göz ardı edecek, ihbarları, soruşturmaları sümen altı edecek. Teftişi neredeyse lav edecek. Böylelikle de fahrettin ve ekibi istediği gibi saz çalacak. Teftiş biteli çok oldu. tarım kredi de bitmek üzere. hayırlı olsun.

Teftiş
Teftiş @Seyfullah - 2 yıl Önce

Bu teftiş mi soruşturma başlatacak
Teftiş Başkanı genel müdür yardımcılarının oturuyor

HİŞŞŞT HİŞŞŞT GELİYOR
HİŞŞŞT HİŞŞŞT GELİYOR @Seyfullah - 2 yıl Önce

SEYFO EFENDİ, BU PROJE DANDİK BİR PROJEDİR... TEZEKTEN TERAZİNİN BOKTAN OLUR DİRHEMİ... TÜRKİYE BALIĞI BAŞTAN KOKALI ÇOOOK OLDU... ÜLKE ÇÜRÜDÜ ÇÜRÜDÜ...

Tarimkredili
Tarimkredili - 2 yıl Önce

VAllahi helal olsun 3 dönem vekillik yapipta bu tip adamlari bu kuruma atamak büyük bir meziyet işi olsa gerek kimi derin hemde ne derin kimi uçuyor maşAllah bulut olmuş hemde bu iktidarın bulduğu sahtecilge rahmen. Yani bir başka parti olsa herhalde kıyamet kopardı ama bu arkadaş bunları tecrübeli ve isimlerini bilen olarak görüp özellikle atıyor. Ne diyelim yukarıdan dır gene yoksa bu arkasın hicbirsey den haberi yok

Anlaşılan o ki
Anlaşılan o ki @Tarimkredili - 2 yıl Önce

Genel müdürün yrdmcsı kurumu felakete sürüklüyor şirket mutsuz

Bal sahte, koltuk gerçek
Bal sahte, koltuk gerçek @Tarimkredili - 2 yıl Önce

Okan 2 numaranın adamı ve bunuda Fahrettin gayet iyi biliyor ve hayır dese, kiminle karşılaşacağının farkında. Koltuk baldan tatlı

Başımız sağolsun
Başımız sağolsun - 2 yıl Önce

Tarim kredi genel müdür öldürdü taşeronlarını kulaklarına ezan okudu verilmiş haklarını ellerinden aldilar

Virus öldürmez
Virus öldürmez @Başımız sağolsun - 2 yıl Önce

F.P öldürür taşeron lar bu adam vasıfsız kit komisyonun basşinda da bir işe yaramadı adam vekilliği düştü millete kadro geldi tarım kredi ye neden gelmedi bela başımıza çoktan gelmişti çünkü ayhan bey varya adamin kralı oydu o adam tüm sıkıntıları çözecek ken gitti o koltuk onada kalmayacak sabırlı olun dua edin çünkü zaten çevresi fetö den alinip iade edilmislerile ile dolu vurgun çok büyük izleyin ..... Şikayetleri yapmaya devam tek sözüm ben bizzat danışmanlara vekillere ve referans lara ulasilmali bu süreci artık mercek altina alınması gerek kendi çocukları aileleri bu sürece dahil olsa ne düşünürdü verilen hak alınmaz değişmez ..Ayrıca Sendika Ayrilip direk işçi sendikasına geçilmeli koop-iş maaşa ne vardiki masadan kesinti yapsin koop-iş masaya boş oturup boş kalktı hic oturmasa idin tokat yerine oturacak yeri geldi ne iş yarar bu sendika kadro mücadelesi sıfır maaş mücadelesi sıfır neden sendikada kalınsın ne hakki var hiç bir haki yokonce f.p gidecek. Sonra bu sendika bir hizaya almalıyız.bu yazıyı okuyan arkadaşlar korkmayın yukarda Allah var sen hakkını sordun diye kimse sana birşey yapamaz onlar elindeki tek koz sözleşme yenilemem felan fıstık tehtit mobing baskı siz kendinize güvenin hepsi fetö sürgün rahat olun . Bu adam sıfır fetö mücadelesi olsaydı daire başkan ları bölge müdürlükleri bunlar hayla durmazdı al görevden geri iade et

Metin tek
Metin tek @Başımız sağolsun - 2 yıl Önce

İşçi kardeşim sen ne sayıklıyorsun seni ve senin gibi tarnetcileri insan olarak gormuyorki bu kurum, bu kurumun müthiş başarılı müthiş liyakat sahibi kadrolu personeli var... bBU KURUMDA AHDE VEFANIN A si yok.. vesselam. Sen de gidersin sanada kalmaz FAHRETTIN,

Görüp okuyor isen F.P
Görüp okuyor isen F.P @Başımız sağolsun - 2 yıl Önce

Ölümlü dünya kefenin cebi boş taşeron çok üzdün önümüz ramazan bunu kendine yapmazsın ama garibana yaparsin

Taşeron hakkını yedi
Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Sn genel müdür daire başkanları üst çalışanlar eliniz hicbir şeye sürmeden yüklü maaş alan yöneticiler Taşeron verilmiş hakkını elinden almak mı iyileştirme oluyor sizlerin 1tl kesilse gece uykunuz kaçar .bir akıllı demiş ise gidere ken opmediginiz el kalmıyor da okadar adilse kpss den alım yapacaksin mülakat yapmayacaksın genel müdür ünden en dip personeline hepsi torpille girdi balık baştan kokar bilesin. Taşeron verilen vaadler bir yenisi daha eklendi

Kooparatif müdürü
Kooparatif müdürü @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

3 tane taşeron var çalışanım memnunum Allah var gam yok onların yaptığı işi kimse yapmaz hamal olur temizlik yapar sistem öğrenir mal satar git getir yatır gel yapar kalorifer yak kantara cik depoları say hakkını yiyemem personel olarak gelenler o özveri yok. Maaş düzeltme yapılacak deniliyordu bu haber iyi olmamış ben bu çocuklar sayesinde cebime heryil hedefler tutup para giriyor. Allahraziolsun Ben memnunum. Yeni personel kim yem atiracak attirinda göreyim milet gibi geliyor geldiği yer çiftçi evi kimsenin babasının yeri değil lise mezunu müdür selamlar.

F.P koktuk hakkını ver
F.P koktuk hakkını ver @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Kirve sana söz kim kimin hakkını yiyor ise Allah ona mislini versin :))) ramazana girerken verdiğin bu hediye bizleri çok mutlu etti al benden de sana hediye F.p gittiğin gün meşaleleri yakıp bahçeli evlere gelmezsem adam değilim bunu kutlayacağım :)))) hicbir genel müdür böyle sevgiyle gönderilmedi Anladin sen onu Bebe ...

Taseron
Taseron @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Tarımsal Kitlerdeki taşeronların cogu masabaşında oturuyor. Normal personel kadar taseron var hepside sırtını bir yere dayamis. Sozde gecmiyor bunları yanımıza tasraya uretime gonderin tigemde tarlaya tarim kredide ESK da hamallık yapsinlarda gorelim. Birilerinin yigeni kizi oglu orda oturmasin

Kenan pert
Kenan pert @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Ayhan karayaka müdürümüzün bize vermiş olduğu iyileştirmeyi bu mudircuk çok gördü elimizden aldı, ben hakkımı helal etmiyorum.

Fahrettin bey dinamit patladi
Fahrettin bey dinamit patladi @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste bu haber neyi gösteriyor her genel müdür gitti ama galiba seninki en ağırı olacak anladığım ozaman insan içine çıkamaz halde kalırsın sesler bu adam senin böbreğin ile yaşar deseler böbreğimi bıcaklarim :)))

Sanada kalmaz o koltuk
Sanada kalmaz o koltuk @Taşeron hakkını yedi - 2 yıl Önce

Giderken dualar ile gidecek değil ya kirve hahahahah

BİRİSİ
BİRİSİ - 2 yıl Önce

Bir mevkiye getirileceğin zaman, önce işin inceliğini ne kadar bildiğine bakıyorlar. Geçmişin bu konuda çok önemli. İnce işlerle haşir neşir olmamışsan o koltuğa oturtmazlar

Yaş tahtaya basmaz o
Yaş tahtaya basmaz o @BİRİSİ - 2 yıl Önce

Fahrettinim hadi seni tebrik ederim. Büyük torpili olmadan böylesini sen bile atamazdın. Atadıysan koltuk iki yıl daha senindir.

Gidenler hk
Gidenler hk @BİRİSİ - 2 yıl Önce

Gidenler torku ülker vb firmalardan geldiler gidiş sebepleri açıklanmalı kamuoyuna

Halktan
Halktan - 2 yıl Önce

Sayın editör bu nadide kurumun gözlerimizin önünde peşkeş çekilmesi ve talan edilmesinin tek savunucusu olduğunuz için size teşekkür ederim. Buradan tüm yetkililere seslenemiyorum çünkü yetkililerin Türk Çiftçisinin adını kullanarak rant sağladıklarını artık herkes biliyor. Yazık Allah akıl izan versin. Görünüşte hizmet, arka planda ganimet. Tüm şirket yetkilileri yakında yargılanacak.

Gariban
Gariban - 2 yıl Önce

Gorevden aldiklari mudurleri neden gonderdikleri ortaya cikti.Utaninn

YAZIKLAR OLSUN ????????????
YAZIKLAR OLSUN ???????????? - 2 yıl Önce

Şimdi daha iyi anlıyoruz, öncekilerin neden görevden alındığını !!!!!! Rahat hareket etmek için; sabıkalıyı getirmişler. Bizde giden adamların günahlarını aldık. ARTIK POYRAZ VE YARDIMCILARININ DEĞİŞMESİ GEREKİYO. CEZALARI NEYSE ÇEKSİNLER. BİZ HALK OLARAK GÜVEN İSTİYORUZ.