Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken fahiş fiyat açıklaması: 5 zincir market...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatın sorumlusu olarak 5 zincir marketi işaret ederek, "5 zincir market var. Bunlar bütün ürünü toparlıyor. Bu 5 zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor" dedi. Erdoğan'ın çiftçinin girdilerindeki fahiş fiyat artışlarını bir tarafa bırakarak gıda fiyatlarındaki artışı sadece 5 zincir markete bağlaması dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken fahiş fiyat açıklaması: 5 zincir market...
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatla mücadele konusunda 5 zincir markete işaret etti ve "Piyasayı alt üst ediyorlar" yorumunu yaptı. ABD ile hasmane değil dostane ilişki sürdürme temennisinde olduklarını kaydeden Erdoğan, "Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76'ncı Genel Kurulu toplantısına katılmak üzere bulunduğu ABD'nin New York kentindeki Türkevi'nde değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

5 ZİNCİR MARKETE İŞARET ETTİ

Erdoğan, fahiş fiyatla mücadeleye ilişkin soruya yanıt verirken zincir marketleri işaret etti. Cumhurbaşkanı, "5 zincir market var. Bunlar bütün ürünü toparlıyor. Bu 5 zincir marketin topladığı ürünle piyasalar altüst oluyor. Zincir marketlerin sınırsız uygulamalarıyla mücadelede Ticaret Bakanlığı gerekli olan her türlü tedbiri alıyor, bunlara gerekli operasyonları yapacaktır. Bunlar eğer bu noktada daha adil davranırlarsa hem vatandaş uygun fiyatla ürün alabilecektir hem de üretici şu an itibarıyla kazanımını, parasını zamanında alma şansına ulaşacaktır" diye konuştu.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2021, 21:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayramali
bayramali - 1 ay Önce

Ucuz ve kaliteli hizmet vermek icin yola cikarilip isi baska mecralara ceken bi tarim kredi marketcilik var.uretiken kalemlerin disinda ne varsa firmalarla anlasip(madran gibi)hanesine kárdan cok yandaslara kurum kaynaklarini tarihte gorulmemis bir sekilde peskes ceken poyraz ve bayramali var.yonettigi kurumu ruyalarinda bile goremeyecekleri bol maas harcirah ve mesai mefhumu olmadan(12-15Antalya depo muduru vs)bizim toptan şok deniz feneri batik makro batik adese...sen bunlarla neyi yonetirsin biliyormusun.depo ve marketlerde stok eksiklikleri yolsuzluklari saibeleri.ve gecen yil sirketi ikiye arirarak zarari gizlediler.aciga cikmayacakmi?Elbette.bunlari didik didik etmeyede gerek yok iki deponun iki marketin stok sayimini yapsalar bunlarin calistiklari yerden neden kovulduklari veya calistiklari yerin neden battigini bulurlar.

Ciftci
Ciftci - 1 ay Önce

C.başkanı dediğin 5 yıl ileriyi görmeli. Bizimki 5 dk ilerisini göremiyor. Yazık bu ülkenin çiftcisine i

SÜPER ZEKA
SÜPER ZEKA @Ciftci - 1 ay Önce

SENİN GİBİ SÜPER ZEKA VATANAŞLARIMIZ VAR GEL SENİ YAPALIM CUMHURBAŞKANIDA 10 YIL ÖNÜMÜZÜ GÖRELİM.

Tarım Kredi Marketler göz boyamaktan ötesi
Tarım Kredi Marketler göz boyamaktan ötesi - 1 ay Önce

Sözde bu market guruplarının ortak hareketi, açılacak Tarım Kredi Market'ler eliyle kırılmaya çalışılacaktı, olmadı. Sayısı 30 bini geçen marketlerle, 500 market açarak mücadele etmenin mümkün olamayacağını öngöremeyen Tkk idaresi, bu alanda da kelimenin tam manasıyla çuvalladı. Diğer marketler belirledikleri fiyatlarla yüksek karlar elde ederken Tk Marketler fiyatları aşağı çekemediği gibi, ciddi zararlar da etmeyi sürdürüyorlar. Ürünün alımından, işlenmesine, satış ve pazarlama sürecinden, market yer ve kiralarına kadar her konuda ciddi sorunların altında kalmayı sürdürüyorlar. İmha edilen ürün miktarları, sektörün üstünde olunca birde buna fazla personel istihdamı eklenince fiyatları aşağı çekebilme ihtimali tamamen sıfırlanıyor. Şirketin yönetim zaafiyetleri, Tağşiş sicilli idarecilerin ısrarla istihdamının sürdürülmesi, yakın yandaş kişilerin aracılığı ile ürün tedariki de diğer sorunlar olarak karşımıza çıkıyor. İdarenin bu konuda sorun çözücü olmak yerine, palyatif operasyonları, Kısıklı'da olduğu gibi ülke idarecilerini manüpüle etme gayretleri de, sorunun çözümünü imkansızlaştırırken, çiftçi ve nihai tüketicinin de savunmasız kalmasına yol açtığı görmezden geliniyor. Sözün özü Tk Marketler, dağın fare doğurmasından öteye geçebilmiş değil.

Somay
Somay - 1 ay Önce

Şer ittifakı belli oldu

Üretici
Üretici - 1 ay Önce

Reis teşhisi koydu yakında gereğini yapmasını bekliyoruz.

Zafer
Zafer - 1 ay Önce

Problem üretim maliyetleri ,üretimden kopuş ve fazla aracıdan kaynaklanıyor. Üreticimiz borç ve faiz kıskacında, acil ve etkili destek gerekiyor

sedaT
sedaT - 1 ay Önce

dogru büyük zincir market ler Topdan alıyo daha ucuz vermesi gerekirken daha pahalı
ara marketler onlardan daha hesaplı

Köylü
Köylü - 1 ay Önce

Sorunun kaynağı belli ama görmek istemiyorsunuz girdilerde yüzde yüzelli artış olan malzemeler var sen hangi marketçiyi döveceksin


banner151

banner251