Çiğ süt fiyatları açıklanıyor 2.75 üzerinde anlaşma sağlandı!

Çiğ süt fiyatlarına yönelik çalışmaların tamamlandığı ve kısa sürede açıklanacağı kaydediliyor. Tarımdan Haber’in Bakanlık kaynaklarından aldığı bilgiye göre çiğ süt fiyatlarının bugün yarın açıklanması bekleniyor. 

Çiğ süt fiyatları açıklanıyor 2.75 üzerinde anlaşma sağlandı!
banner200

Çiğ süt fiyatlarında üreticinin tepkisine rağmen belirsizlikler devam ediyor. Gıda Komitesi toplantısı sonrasında Tarım ve Orman Bakanlığının kamuoyuna hiçbir açıklama yapmaması ve üretici birliklerini bilgilendirmemesi tepkilerin daha da artmasına neden oldu. 

Tarımdan Haber’in ulaştığı son bilgilere göre, çiğ süt fiyatlarında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı bürokratlarının çalışmasını tamamladığı ve süt fiyatlarının bugün yarın açıklanması bekleniyor. 

DESTEKLER SÜRECİ UZATTI

Çiğ süt prim desteklerinin açıklanacak rakamlara dahil olup olmayacağı, çalışmalarda süreci uzattığı kaydediliyor. Gıda Komitesi toplantısında 2.65 lira fiyat gündeme gelirken, bu fiyatın üreticinin büyük tepkisini çekeceği için Ulusal Süt Konseyi toplantıya çağrılmamıştı. 

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının günlerdir 2.75 lira fiyat üzerinden çalıştığı kaydedilirken, desteklerin bu fiyata dahil olup olmayacağının süreci uzattığı kaydediliyor. Tarım Bakanlığı ayağı destekler hariç bu fiyatın açıklanmasını isterken, Maliye Bakanlığı ayağının ise destekler dahil bu fiyatın açıklanmasınını istediği ifade ediliyor. Tarım Bakanlığı bürokratlarının, destekler dahil 2.75 lira fiyatın üreticiye anlatılamayacağı ve büyük bir tepkiyle karşılaşılacağını belirterek karşı çıktıkları ifade ediliyor.

Gelinen noktada son dakika değişikliği olmazsa prim destekleri hariç 2.75 lira olarak fiyatın açıklanması öngörülüyor. Ulusal Süt Konseyi’nin de bugün yarın toplanması bekleniyor.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2020, 21:45
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ciftci
Ciftci - 11 ay Önce

Kendiniz en lüks hayatı yaşıyorsunuz sizin aç karınlarınızı doyuranlara gelince 10-15 kuruşu arıyorsunuz. Eninde sonunda bu çiftci o poponuza yapışan koltuklardan ayıracak sizi

Ali
Ali - 11 ay Önce

Sütün parasını tarım bakanı maliye bakanimi veriyor her üretim para kazanılmak şartı ile üretilir 110tl.yemin çuvalı yem süt paritesi 1..e1.5.....olursasutun parası meydanda bugün sütün maliyeti üreticiye maliyeti 3 TL.bunlarin açıklayacağı fiyat ölüm fermanidir bize göre vijdansizlik yapmayın bugün mühür sizde Süleyman siz olursunuz yarın başkası ama adalet olmalı mahşerde ezilen mazlumun ahı yakar hepinizi sorumluluk sahibi olmayan bürokrat ve bakanlık yetkilileri sözüm size top sizde adalet in kantarida sizde

Bravo yaşa
Bravo yaşa - 11 ay Önce

Öyle bir fiyat açıklayın ki, inek yaşamaya devam etsin. Çiftçi mi? Ona giyinme, barınma, yeme- içme, tatil, gezme, eğlenme olmasın.

Hadi bakalım
Hadi bakalım - 11 ay Önce

2.76 olsun hepimiz gülelim, çiftçi ağlasın

Ali
Ali @Hadi bakalım - 11 ay Önce

2.76 sutunmalieti değil tekrar bir hesap yapta fiyatını yaz kahvede çay kaç para normal bir kafede çay 5 TL. Mahalle arasındaki bakkalda su 2 TL

Yilmaz yardimci
Yilmaz yardimci - 11 ay Önce

Sut fiyati uc tehle olsun su fiyatina gelsin

Ali altıncan
Ali altıncan - 10 ay Önce

Kedinin fareyle oynadıgı gibi bizimle oynuyorlar arkadaşlar

İsa
İsa - 8 ay Önce

Çiftçi yi destek mi oluyonuz önüne taş mi koyuyorsunuz? yemciyle marketciyi kolluyacagiz diye üreticiyi bitiriyorsunuz acaba üretici öldükten sonra yemi kime satcaniz sütü kimden alacaksınız!

Taner
Taner - 8 ay Önce

Bi Tunus kadar olamadık. Oraya yapılan hibe ne kadar siyasi bir adımsa süte yapılacak zam da o kadar büyük bir siyasi adımdır. Biz üreticiler birşey istemiyoruz verilen sözleri tutun bizim izzeti nefsimizle oynamayın yeter.


banner151

banner251