Çiftçiden gıda fiyatlarındaki artışa ilginç benzetme: Gübre doğurdu geçmiş olsun!

Gıda fiyatlarıyla ilgili tartışmalar devam ederken, çiftçinin gelen tehlikeyi aylar öncesinden attığı manidar bir tweet ile haber verdiği ortaya çıktı.

Çiftçiden gıda fiyatlarındaki artışa ilginç benzetme: Gübre doğurdu geçmiş olsun!
banner200

Tarımdan Haber yazarı ve çiftçi Faik Toy'un aylar öncesinden gıda fiyatlarıyla ilgili attığı bir tweet gündem oldu. Gübre fiyatlarına gelen fahiş fiyat artışları konusunda yetkilileri uyaran Toy, gübre fiyatlarına bir çözüm bulunmaması durumunda bunun gıda fiyatlarına yansımasının çok ağır olacağına işaret etmişti. Bunu da attığı tweet ile ilginç bir örnekle anlatan Toy, "Keçi gizli gebe kalır, doğururken aşikar doğurur. Tavuk yemini sessiz yer, yumurtlarken cümle alem duyar. Gübrenin doğuruşunu da aylar sonra piyasaları alev sardığında hepimiz görmüş olacağız. Bir kenara not edin" 

HÜKÜMET AYLAR ÖNCESİNDEN ÇİFTÇİNİN UYARISINA KULAK TIKADI!

Gübre fiyatları bu yıl çiftçinin canını bir hayli yakarken, tarımsal üretimi de olumsuz etkiledi. Hatta tarımsal üretimi olumsuz etkilemekle kalmayıp gıda fiyatlarındaki yükselişin ana nedenlerinden birisi de gübre fiyatlarına gelen fahiş artışlar gösteriliyor. Hükümet, gübre fiyatlarına gelen fahiş artışlar karşısında somut bir çalışma yapmazken, çiftçi adeta gübre firmalarının insafına terk edilmiş durumda. Çiftçinin, gübreye gelen fahiş fiyat artışları konusunda aylar öncesinden hükümeti uyarırken, bu uyarıların dikkate almayanların bugün gıda fiyatlarından şikayetçi olması da büyük bir çelişki olarak görülüyor.

ÇİFTÇİNİN GÖRDÜĞÜNÜ TARIM BAKANI GÖREMEDİ!

Tarımdan Haber yazarı ve çifçi Faik Toy'un aylar öncesinden gübre fiyatlarının gıda fiyatlarını nasıl olumsuz etkileyeceğine yönelik attığı tweetler bugün daha da anlamlı hale geldi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 18:40
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali dag
Ali dag - 1 ay Önce

Kimsenin iplemedigi bir sektör çiftçilik sutculuk gecensene üre gübresi 98.tl.aldim büyük 265.tl.aldim ekimdikim işini yaptık zararin zararını yaptım sahada bu iş yapilmaz bu hükümet bu işten hiç anlamadi. Köylüyü zaten anlamadi sorunlarına bakmadı süt yem paritesini 1 litre süt 1.5kilo yem alabilir seviyeye getirmezse hayvancılıkta bitecek

Ciftci burdur
Ciftci burdur - 1 ay Önce

Devam edin böyle kendi kafanıza sıkıyorsunuz. Dilerim biran önce rte tarım bakanınıda alıp uzaya gider

banner151

banner251