Çanakkale ve Balıkesir'den sonra Bursa'da da çiğ süt 3 lira oldu!

Çanakkale ve Balıkesir'den sonra Bursa'da da süt fiyatları 3 lira oldu. Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Anıl, yaptığı açıklamada "çiğ süt alım fiyatının 2.80 TL üzerine 20 kuruş ilave edilerek 3 TL olarak belirlenmiştir" dedi. 

Çanakkale ve Balıkesir'den sonra Bursa'da da çiğ süt 3 lira oldu!
banner200

Bursa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Anıl, birliğin süt sanayicileri ile yapılan görüşmelerde çiğ süt alım fiyatının 2.80 TL üzerine 20 kuruş ilave edilerek 3 TL olarak belirlendiğini duyurdu. Bilindiği üzere daha önce de Çanakkale ve Balıkesir'de süt sanayicileri ile yapılan görüşmelerde çiğ süt alım fiyatına ilave artış yapıldığı duyurulmuştu. 

ÇANAKKALE VE BALIKESİR'DE ANLAŞMAYA VARILMIŞTI 

Balıkesir Haykoop Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, yaptığı açıklamada, Balıkesir’de firmalar ile yapılan toplantılar sonucunda hizmet bedeli olarak 20 kuruş ilave edilerek süt fiyatı 3,00 TL, üretici eline geçecek fiyatının ise 2,80 olması imkanının sağlandığını belirtmişti. Yine Çanakkale ve çevresinde faaliyet gösteren süt ve süt ürünleri markalarının temsilcileri, süt üreticileri ve kooperatif temsilcileri bir araya gelerek çiğ sütün litre alım fiyatı konusunda anlaşmaya varmış, Ulusal Süt Konseyi'nin açıkladığı fiyatın üstünde bir fiyatın uyglanmasına karar vermişlerdi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 22:52
YORUM EKLE
banner151

banner251