Bu firmalara dikkat! İşte ürünlerinde at eşek ve domuz eti kullanan firmalar! 

Tarım ve Orman Bakanlığı 2020 yılına ait ilk tağşiş listesini yayınladı. Listede özellikle ürünlerinde at, eşek ve domuz eti kullanan firmalar dikkat çekti. 

Bu firmalara dikkat! İşte ürünlerinde at eşek ve domuz eti kullanan firmalar! 
banner200

Bazı firmalar ürettikleri gıdada sahtekarlıkta sınır tanımazken, at, eşek ve domuz eti kullanımının artması ise dikkat çekiyor. 

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ! 

Halkın sağlığıyla oynayan firmaların ürünlerinin toplanmamasına vatandaşlar tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden çağrıda bulunan vatandaşlar, halkın sağlığıyla oynayan firmalara neden ruhsat veriliyor? Vatandaşa domuz eti yediren ürünler neden piyasadan toplatılmıyor? Bakanlığa çağrıda bulunan vatandaşlar bu ürünlerin toplatılması çağrısında bulundu.

GURME GIDA LİSTEDEN DÜŞMÜYOR!

Daha önce 2019 yılı Ekim ayında yayınlanan listede de yer alan ve vatandaşa domuz eti yedirdiği tespit edilen Gurme Gıda'nın yeniden listede olması büyük tepki çekti. Vatandaş cezaların caydırıcılığını sorgularken bu tip markaların kapatılmasını istedi.

İşte ürünlerinde at, eşek ve domuz eti kullanan firmalar:

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 13:30
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
tuncsecutimeric
tuncsecutimeric - 6 gün Önce

Niçin kapatılmıyor? yakalamışsınız işte, ne bekliyorsunuz??? Gurme gıda geçen sene yine aynı şekilde tespit edilmiş, adamlar devam ediyor, devam edeceklerse hiç açıklamayın o zaman, birşey değişmiyor, at, domuz, eşek kedi fare ne yediğimiz bilindiği halde önlem yok, çok yazık...

Allah razı olsun
Allah razı olsun - 6 gün Önce

En azından bu genel müdür mevzuat çerçevesinde açıklıyor firmaları. Millete ucuz et amaçlı dana ithal edip inek eti yedirenler zamanında aciklanmiyordu. İnşAllah mevzuat degirse gereği de yapılır. Helal akreditasyon düşünsün

Mahmut
Mahmut - 6 gün Önce

Adana nın arapları asla kebap ve et işinde hile yapmazlar yapanların cibilliyeti bozuk

Rıdv
Rıdv @Mahmut - 5 gün Önce

Ne çıkıyorsa araplardan çıkıyor

Murat kaya
Murat kaya - 5 gün Önce

Domuz eti yakalanan firmayı aklamaya çalışanları il müdürü yaptılar siz firmalar niye kapatılmıyor diye soruyorsunuz

Birisi
Birisi - 5 gün Önce

Bu denetimler neticesinde; At, eşek veya domuz eti karışımlı etler tükettiğimizi bilmek dışında bir faydamız olmuyor. 100 bin liralık gelire 200 lira ceza yazılması, ancak insanları bu işi yapmak için cezbeder.

banner151