" />

Beslenmeyle ilgili bilgi kirliliği sağlığı tehdit ediyor!

Avrupa Gıda Bilgi Konseyi Genel Direktörü Dr. Laura Fernandez Celemin 8 ülkenin gazetelerinde, beslenme konulu 375 haberi incelediklerini, bu haberlerin yüzde 49'unun asılsız iddialardan oluştuğunu tespit ettiklerini söyleyerek "Beslenme konusunda çok ciddi bir bilgi kirliliği söz konusu ve bu durum tüketici sağlığını tehdit ediyor" dedi.

banner255
Beslenmeyle ilgili bilgi kirliliği sağlığı tehdit ediyor!
banner200

Sabah gazetesinden Fatih Şendil'in haberine göre, Avrupa Beslenme Konferansı'nın 12'ncisi Almanya'nın başkenti Berlin'de yapıldı. "Yaşam Boyunca Beslenme ve Sağlık" temalı konferansa Türkiye'den Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı katıldı. Konferansta konuşan Avrupa Gıda Bilgi Konseyi Genel Direktörü Dr. Laura Fernandez Celemin 8 ülkenin gazetelerinde, "beslenme" konulu 375 haberi incelediklerini, bu haberlerin yüzde 49'unun asılsız iddialardan oluştuğunu tespit ettiklerini söyleyerek "Beslenme konusunda çok ciddi bir bilgi kirliliği söz konusu ve bu durum tüketici sağlığını tehdit ediyor" diye konuştu.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı genel sekreteri Begüm Mutuş da "Teknoloji sayesinde sağlık ve beslenme konularında bilgilere daha kolay ulaşırken, aynı oranda yanlış bilgi edinme riskiyle de karşı karşıya kalıyor. Türkiye'de bilgi kirliliğiyle mücadelede referans kurum olmayı hedefliyoruz" dedi.

YORUM EKLE
banner151

banner251