Bekir Pakdemirli gıda sahtekarı firma ortağını 'koruyan', 'aklayan' Tarım Bakanı olarak tarihe geçecek!

Bekir Pakdemirli, görev yaptığı Tarım Bakanlığı tarafından hileli gıda üretiminden dolayı tam 15 defa ifşa edilen firma ortağını; 'koruyan', 'kollayan' hatta TBMM'den bilgi kaçıran Tarım Bakanı olarak tarihe geçecek.

Bekir Pakdemirli gıda sahtekarı firma ortağını 'koruyan', 'aklayan' Tarım Bakanı olarak tarihe geçecek!
banner282

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Tarım Kredi Marketlerinin başına atanan “tağşişli genel müdürYavuz Mehmet Bulut ile ilgili Anayasa Mahkemesi’nin verdiği ihlal kararını TBMM gündemine taşıdı. Karaduman, Anayasa Mahkemesi’nin bazı yerel mahkemeler tarafından tağşişli genel müdür ile ilgili çıkan haberlere getirilen erişim engelinin kaldırarak, söz konusu genel müdürün gıda sahtekarlığını yaptığını onayladığı belirtti. Süreç içerisinde Tarım Bakanlığı’nın TBMM’den bilgi sakladığını ifade eden Karaduman, TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un bu konuda harekete geçmesi için çağrıda bulundu. 

GIDA SAHTEKARI OLDUĞU ONAYLANMIŞ OLDU 

Karaduman, Anayasa Mahkemesi’nin tağşişli genel müdür ile ilgili çıkan haberlere verdiği erişim engelinin kaldırarak, söz konusu bazı kararlarla getirilen erişim engellerine ilişkin “ihlal kararı” verdiğini hatırlatarak,  “Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinin başına genel müdür olarak atana Yavuz Mehmet Bulut’un daha önce kurucu ortağı olduğu şirketlerin gıda sahtekârlığı yaptığı hakikatini gündeme Milli Gazete ve bizler getirmiş olduk. Bunun neticesinde 2020 Tarım Orman Bakanlığı’na bunun üzerine soru önergesi yönelttik.

Tarım Orman Bakanlığı, önergede bahsi geçen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup konu hakkında gerekli kamuoyu duyurusu 20.04.2020’de kurumun web sitesinde yapılmıştır. Demiş ki; Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında olumsuz algı ve imaj oluşturmaya yönelik haksız ve gerçeğe aykırı haberler hakkında yargı süreci devam etmektedir. Aynı sorular CİMER’e soruldu. CİMER verdiği yanıtta bu iddiaları doğrulattı. Tarım Kredi marketlerinin başına atanan kişinin gıda sahtekârı olduğunu verdiği bilgelerle onaylamış oldu” ifadelerini kullandı.

TBMM BAŞKANI MUSTAFA ŞENTOP HAREKETE GEÇMELİ 

Milli Gazete ve Tarımdan Haber başta olmak üzere onlarca haber sitesine söz konusu haberlerden dolayı erişim engeli getirdiğini ifade eden Karaduman, “Gelinen süreç içerisinde Anayasa Mahkemesi bir karar yayımladı. Bu meseleyle ilgili yapılan haberlere getirilen engellin bir ihlal olduğu kararına vardı. Sürecin başından sonuna kadar baktığımızda ülkenin nasıl yönetildiğini, nasıl bir hezeyan içerisinde olduğunu açıkça gözler önüne sermiş oldu. Tarım Bakanlığı’nın bilgileri Cumhurbaşkanlığı’na verirken, TBMM’ye vermedi ve TBMM’yi aldatmıştır. TBMM’nin denetim yetkisin yok saymıştır. Bu hezeyanı ortaya koyan Tarım ve Orman Bakanı acilen istifa etmelidir. TBMM’nin onurunu düşüren bu olay skandal bir durumdur. Aynı şekilde, TBMM’den bilgi kaçıran bu bakanlığa karşı TBMM Başkanı Mustafa Şentop’u TBMM’nin yetkilerini savunmaya ve milletvekillerinin hukukunu korumaya davet ediyorum. Bu manzara ülkemize yakışmıyor” değerlendirmesinde bulundu.  

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2022, 17:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Arkasız
Arkasız - 4 ay Önce

Demekki neymiş, ceza almak için suçlu değil, arkasız olmak gerekliymiş. Suriye zeytini konusunda da konuşursunuz birgün.

bakan
bakan - 4 ay Önce

haram olsun verdiğim verginin her kuruşu kan kusun

Peki Sayın F.P. ne demeli
Peki Sayın F.P. ne demeli - 4 ay Önce

İstifa etmekte bir erdemdir. Sayın F.P. ile beraber merkez Birliği yönetim kurulu üyeleri ve üst yönetimleri, iştirakler yönetim kurulları ve üst yönetimleri istifa etmeliler, paride de ve başka yerlerde görev alamaya bilirler. FETÖNÜN İMANLARI İLE FOTOĞRAFLARI OLAN kişi ye tabiki abi dersiniz bakalım sizin abiler sırtınızı dayadiginiz dayilariniz, amcalariniz, akrabalariniz, arkadaşlar iniz kurtara bilecek mi bir şey olmaz diyenler yeni yönetim ve yönetim kurulları hazır gelmek uzereler

Hahaha
Hahaha @Peki Sayın F.P. ne demeli - 4 ay Önce

Geldiler gelecekler, kar engelinemi takıldılar, trenimi kaçırdılar? Gelen giden yok. Fahrettin abi, Reisin izniyle orada

Hahaha
Hahaha - 4 ay Önce

Son gülen iyi güler

Çiftçi
Çiftçi - 4 ay Önce

Pakdemirli, Türkiye nin kanını emen, koç gibi boyner gibilerin bir numaralı adamıdır, geldiği günden bu yana millet için değil Türkiye deki 500 aile için çalışmış kararlar almıştır.. Şu anda görevde olan yardımcıları ve özellikle Işık gece sezen aksu gılıklı ise pakdemirli den daha tehlikeli biridir...

yorumcu
yorumcu - 4 ay Önce

HALA ASRIN LIDERI BU NASIL O GÖREVDE TUTUYOR!!!!

Yunus kar
Yunus kar - 4 ay Önce

Bakan beye yabancı konu değildir, bu işleri çok sever bakan bey. Onur konur meselesi bu