Bekir Pakdemirli: Et fiyatları Avrupa'dan bile ucuz!

CNN Türk Tarafsız Bölge Programında gündemle ilgili konuları değerlendiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye'de et fiyatlarının yüksek olmadığını hatta Avrupa'daki fiyatların bile altında olduğunu dile getirdi.

banner255
Bekir Pakdemirli: Et fiyatları Avrupa'dan bile ucuz!
banner200

CNN Türk Tarafsız Bölge Programında gündemle ilgili konuları değerlendiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kırmızı etle ilgili olarak önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye'de et fiyatlarının yüksek olmadığını ifade eden Pakdemirli, hatta Avrupa'daki fiyatların bile altında olduğunu dile getirdi. Pakdemirli, "Ürünlere baktığımız zaman Avrupa seviyesinde altında kalmış durumda. Bu işin sürdürülebildiğini sağlamak gerekiyor. Yurt dışından ithal etseniz yine aynı rakamlar olacak. Türkiye’de fiyatını düşüremeyeceğimiz hiçbir ürün yok. Üreticiyi koruyacağız tüketiciyi de kollayacağız. Beyaz ette Türkiye’nin performansı son derece iyi" dedi. 

2018'de 50 bin ton et ithal edildiğini, 2019'da ise et ithalatının 5 bin tona düştüğünü dile getiren Pakdemirli, "Et ithalatı 2018’de 50 bin ton kadardı. Yüzde 4-5 civarında ithalat vardı. 2019’daki senaryo şu 5 bin ton ithalat var. Hayvan ithalatında 500 binlere indik. 500 binden de bu yıl 200 binlere ineceğiz. Önümüzdeki yıldan itibaren et ithalatını tamamen sıfırlayacağız" diye konuştu. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 13:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
EVET BİZDE HERŞEY AVRUPADAN UCUZ
EVET BİZDE HERŞEY AVRUPADAN UCUZ - 10 ay Önce

Bizde canlı cansız pek çok şey Avrupa ülkelerinden daha ucuz, hatta beş para etmezler.

Eee haklı
Eee haklı - 10 ay Önce

Euro oldu 8.30 tl. O bakımdan bizde daha ucux. Ama kişi başı tüketime bakmadığı için sayın bakan milletin ne yediği umru değil

Ali çiftçi
Ali çiftçi - 10 ay Önce

Et ithalatı azalmışmış... Milletin cebinde para mı kaldı et alsın

Ne demiş
Ne demiş - 10 ay Önce

Doğru ancak eksik söylemiş. Et ucuz ama slz fakirsiniz alamıyorsunuz demiş adam

banner151

banner251