Bekir Pakdemirli'den TBMM'ye tağşişli cevap! Kamuoyundan saklanan resmi belge!

Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye atanan tağşişli firma ortağının resmi kayıtları Tarım ve Orman Bakanlığında sümenaltı edildi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman’ın konuyla ilgili soru önergesine Bakanlığın resmi kayıtlarını yok sayarak doğru bilgi vermediği ortaya çıktı. 

Bekir Pakdemirli'den TBMM'ye tağşişli cevap! Kamuoyundan saklanan resmi belge!
banner282

TAKİPÇİLERİMİZE ÖNEMLİ NOT: Bu haberimiz Tarım Kredi Kooperatiflerinin başvurusu üzerine Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin 7 Temmuz 2020’de verdiği hukuksuz erişim engeli kararı ile yayından kaldırılmıştı. Ancak Anayasa Mahkemesi’ne yaptığımız başvuru haklı görülerek, erişim engeli kararı ile ilgili ihlal kararı verilmiştir. AYM’nin ihlal kararı üzerine haberimiz yeniden özgürlüğüne kavuşmuştur. AYM’nin haberimizle ilgili verdiği ihlal kararı Resmi Gazete’de 7 Ocak 2022’de yayımlanmıştır. AYM’nin kararına ulaşmak için tıklayın… Ankara 8. Sulh Ceza Hakimliğinin Değişik İş Ek Kararı için tıklayın... 

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, Tarım Kredi Marketlerin bağlı bulunduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye Genel Müdür vekili olarak atanan sonra gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla görevden alınan fakat sonra tekrar genel Müdür Yardımcısı yapılan tağşişli firma ortağı ile ilgili yeni bir skandal patlak verdi. Tağşişli firma ortağının Tarım ve Orman Bakanlığındaki resmi kayıtları sümenaltı edilerek bu bilgilerin Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından TBMM’nin bilgisinden kaçırıldığı ortaya çıktı. 

KARADUMAN TAĞŞİŞLİ FİRMA ORTAĞI İLE İLGİLİ 5 SORUNUN CEVABINI İSTEDİ 

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Abdulkadir Karaduman, Tarım Kredi Marketlerde yaşanan tağşişli firma ortağı skandalıyla ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından cevaplandırılmak üzere TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Karaduman, soru önergesinde Bakan Pakdemirli’ye konuyla ilgili olarak 5 soru yöneltirken, tağşişli firma ortağıyla ilgili olarak ‘Tadaban Gıda, Anadolu Eksper Gıda ve Donella Gıda’nın taklit ve tağşiş listesinde yayınlanan ürünlerinin numune alma ve ifşa tarihlerinin açıklanmasını istedi. 

PAKDEMİRLİ’DEN SKANDAL CEVAP: BAKANLIKTAKİ RESMİ KAYITLAR YOK SAYILDI!

Soru önergesine cevap veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, büyük bir skandala imza attı. Bakanlığın Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğündeki resmi kayıtları yok sayan Pakdemirli, Tadaban Gıda, Anadolu Eksper Gıda ve Donella Gıda’nın tespit edilen hileli ürünleriyle ilgili numune alma ve ifşa tarihlerini TBMM’ye vermeyerek tağşişli firma ortağını koruma altına aldı. 

BAKAN RESMİ KAYITLARI YOK SAYDI

Bakan Pakdemirli’nin, söz konusu bilgileri TBMM Başkanlığından gizlediği gibi söz konusu haberlerin de gerçeği yansıtmadığını ileri sürmesi büyük bir skandalı gündeme getirdi. Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından korunan tağşişli firma ortağının Bakan Pakdemirli tarafından da korunması Tarım Kredi Marketler’de alınan kararları tartışmalı hale getirdi. 

TAĞŞİŞLİ FİRMA ORTAĞI BÖYLE KORUNDU!

Bakan Pakdemirli, soru önergesine verdiği cevapta şunları kaydetti: “Önergede bahsi geçen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup, konu hakkında gerekli kamuoyu duyurusu 20.04.2020 tarihinde kurumun web sitesinde yayınlanmıştır. Tarım Kredi Kooperatifleri hakkında olumsuz algı ve imaj oluşturmaya yönelik haksız ve gerçeğe aykırı ifadeler içeren haber hakkında yargı süreci devam etmektedir” 

TBMM’DEN VE KAMUOYUNDAN SAKLANAN RESMİ BELGE

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin TBMM Başkanlığına vermediği ve kamuoyundan saklanan tağşişli firma ortağı döneminde Tadaban Gıda, Anadolu Eksper Gıda ve Donello Gıda firmalarının ürettiği hileli ürünlerin ‘Numune Alma ve İfşa Tarihleri’ne ilişkin Resmi Belgeyi Milli Gazete açıklıyor. Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün resmi kayıtlarına göre Bakan Pakdemirli ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz tarafından korunan tağşişli firma ortağı döneminde üretilen sadece baldan dolayı Tadaban Gıda ve Anadolu Eksper Gıda 11 defa ifşa edildi. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 16:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necip Tekirlen
Necip Tekirlen - 2 yıl Önce

Bakanların 2 yıllık görev süresi 10 Temmuz tarihinde doluyor. Görevden alınacak ilk isim Bekir Pakdemirli olacak. Buraya yazıyorum.

Tekirdağ
Tekirdağ - 2 yıl Önce

Tarım kredi zıvanadan çıkmış şirketler arpalık adam kayırmalar beş kişinin yapacağı işte onbes kişi yüksek maaş meraklıları Tarımı bilmeyenlerin yeri oldu kurum sonra piyasadan pahalı satış yaparak bizi kazıklıyorlar yazık hakkımız haram olsun

Ahlak ders adı kaldı
Ahlak ders adı kaldı - 2 yıl Önce

18 yıllık bir iktidar süresi ve bizden kimse hesap soramaz diyen bir bürokrasi. Önümüzde apaçık bir örnek duruyor işte.

Berk altinok
Berk altinok - 2 yıl Önce

Sizin yüzünüzden partiye soğudum yemin ederim ya ne insanlarsınız göz göre göre hak yemek nedir nasıl ölümü bile bile hak hukuk bile bile bunları yapabiliyorsunuz sonunuz perişan bunu iyi bilin...

Poyraza karşı
Poyraza karşı @Berk altinok - 2 yıl Önce

Ne yani bunları yamadılar diye dağa mı küsecegiz

Ne demek
Ne demek @Berk altinok - 2 yıl Önce

Demek ki nefer değilmişsin, demek ki dava adamı değğlmişsin, demek ki kefenini giyip gelmemişsin

Bu musunuz
Bu musunuz - 2 yıl Önce

Miiletin meclisini bütün belgeler ortadayken neden kandırmaya çalışıyorsunuz kendi yalanlarınıza kendiniz inanabilirsiniz bu kadar basiretsizlikte neyin nesi hiç mi adamlığınız yok

Mert ç.
Mert ç. - 2 yıl Önce

Şu adamı zaten hiç gözüm tutmadı umarım 10 temmuzda gidenlerden olursun gelende Allah iman hukuklu birisi olur hepiniz kahrolacaksınız

Nerem doğru ki
Nerem doğru ki - 2 yıl Önce

Genel Müdür ve yardımcılarının birtek odağı var, teknoloji firmalarında bile alamayacakları gelirleri. Selef genel müdür şirket karlarından temettüde alıyordu, bunlarda durum nedir bilmem. Evinden 5- 10 km uzaklıktaki işine gidipte harcırah alanlar varmıdır ve sayın idareciler, harcırah ödemesi bu şekilde olmaz deyipte bu kaçağa nasıl dur demezler? Her ay bu şekilde binlerce lira harcırah almanın izahı nedir? Herhangi birgün bu elemanların mekanına gitmek ve mesai takiplerini kontrol etmek bile yükmüdür kendilerine? Saha bu kadar denetimsiz bırakılmışken olacak kanunsuzluklardan mesul olacaklarını düşünmemek olacak şeymidir? Çiftçinin parası sizede yeter bizede diyenlerin tağşişçiyi oradan alıp şuraya koymalarında şaşacak birşey yoktur. Sahiplenmek etmek niyeti ülke geleceğini karanlığa itmektir.

Kooperatif müdürü
Kooperatif müdürü - 2 yıl Önce

Bölgeler arası sıralamayı bilen varsa bir telaffuz edebilir mi??? Çalışıyoruz çabalıyoruz kaçıncı sıradayız ? ona göre istaha gelelim!!! Şahsen bölge müdürü bizim oralara hic gelmedi henüz sahada ne var yok bilmez


banner151