Bakan sütte 50 kuruşluk artışı Birlik Başkanının gazete kupürüyle savundu!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, süt fiyatlarına yapılan komik artışı doğrudan savunamazken, bunun için Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’in '50 kuruşluk artış üreticiyi rahatlattı' şeklindeki açıklamasının yer aldığı gazete kupürünü göstermesi dikkat çekti.

Ulusal Süt Konseyi, geçtiğimiz hafta çiğ süt referans fiyatlarına 50 kuruşluk bir artış yaparken, yapılan bu artış üreticinin tepkisini çekmişti. Üreticiler, süt fiyatlarının 3 liranın üstünde bir fiyat bekliyordu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’de üreticinin tepkisini bildiğinden olsa gerek Bakanlığın TBMM’deki bütçe görüşmelerinde konuyla ilgili olarak Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin’in açıklamalarının yer aldığı bir gazete kupürünü gösterdi. Bakan Pakdemirli, gazete kupürünü göstererek, üreticinin açıklanan fiyattan memnun olduğunu ileri sürdü. 

BİRLİK BAŞKANININ AÇIKLAMASI ÜRETİCİNİN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin'in açıklanan süt fiyatlarının üreticiyi rahatlattı şeklinde açıklama yapması da üreticinin tepkisini çekti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yapılan 50 kuruşluk artışın üreticinin tepkisini çekeceği bilindiği için çiğ süt prim desteklerini artırmıştı. Bakan Pakdemirli'nin Meclis'e Birlik Başkanının gazete kupürünü hazırlayarak gelmesi de dikkat çekti. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 18:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
EMEKLİ
EMEKLİ - 10 ay Önce

AKLIMA 2000 YILINDA BİLGİSAYAR ALIMI FALAN GELDİ ÖTESİ ÖLÜM HESAP VERME MEVCUTLAR DERS ALSIN ALLAH RAHMET EYLESİN

Tekirdağ
Tekirdağ - 10 ay Önce

Süt başkanı saltanatı yeter kardeşim adam işini biliyor.Kızınıda valiliğe KPSS ve sınavsız özel kaleme soktu yerel basına göre sayın bakanın ricası ile daha ne yapsın.Süt fiyatlarınıda zamlattı yeter başka ne iş yapacak ha birde akpsrti il yönetiminide girdi.Yangel Osman bir çuval bostan

Ali
Ali - 10 ay Önce

Keskin denen kişi ne başkanı olduğunu bilmiyorki bu işlerin faturası olucaktir en kotu faturada mahserdeki fatura

Ciftci
Ciftci - 10 ay Önce

Esas rahatlayan tefik kesgin oldu artık kış uykusuna devam edebilir

İsmail
İsmail - 10 ay Önce

3maymunları oynayarak kendisine günah keçisi de bulmuş 30milyon çiftçinin sesini duymuyorsunda bir neoldugu berirsiz cahillinin sözünemi itibar ediyorsun gündöner devran döner 3 seneye bu keserim sapı size döner istifanı et arada reiside götürme

Ciftci
Ciftci - 10 ay Önce

Bakan bey siz Ankara yolunda durdurulan traktörün resmini de gosterseydin de samimiyetini o zaman anlasaydik

Ali dag
Ali dag - 10 ay Önce

Asıl küpür süt üreticiler aralarına girse bir sor bakalım 1kisi seni savunacak mi

banner151

banner251