Bakan Pakdemirli’ye tağşişli gönderme: Caydırıcı cezalar yetmez Bakanlığın selamı sabahı kesmesi gerekiyor!

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye hileli ürün üreten firmalara yönelik yaptığı açıklama üzerinden geçtiğimiz Nisan ayında Tarım Kredi Marketlere atanan tağşişli genel müdürle ilgili dikkat çeken bir göndermede bulundu. Ceyhan, hileli ürün üretenlere sadece caydırıcı ceza kesmenin yeterli olmayacağını, Bakanlığın bu kişilerle arasına ciddi mesafe koyarak selamı sabahı kesmesi gerektiğini kaydetti.

Bakan Pakdemirli’ye tağşişli gönderme: Caydırıcı cezalar yetmez Bakanlığın selamı sabahı kesmesi gerekiyor!
banner282

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin hileli ürün üretenlerin sadece “ifşa edilmesinin” bazen yeterli olmadığını “caydırıcı cezalar” gerektiği yönündeki açıklamasını desteklediklerini ifade eden Ceyhan, ancak halkın sağlığını hiçe sayan gıda sahtekârlarıyla Bakanlığın arasına mesafe koyması gerektiğini kaydetti. Ceyhan, “Sanki başka çalıştıracak eleman kalmamış gibi bu isimlerle yani bu yolla “meşhur olmuş” kişilerle el ele ya da kol kola görünmeyi doğru bulmadığımızı ifade etmeliyiz” dedi.

Ceyhan, ‘Pakdemirli’ye katılıyoruz ama! Başlıklı yazısında isim vermeden Tarım Kredi Marketlere atanan tağşişli firma ortağı ile ilgili olarak şu göndermede bulundu: 

“Peki, hileli ürün üretenlere sadece “caydırıcı cezalar” uygulamalar yeterli olacak mıdır?

Bu konuda çok iyimser değiliz.

Hileli ürün üretenlere sadece “caydırıcı cezalar” vermekle kalmayıp onlarla “selamı sabahı kesmek” gerektiğine inanıyoruz. 

Çalıştığı üç beş firma hileli ürün üretmekten dolayı ifşa edilmiş sonra kendi kurduğu şirkette bu suçtan dolayı medyanın diline düşmüş kişiler ile bakanlığın arasına mutlaka “ciddi mesafe” konulması gerektiğine inanıyoruz.

Sanki başka çalıştıracak eleman kalmamış gibi bu isimlerle yani bu yolla “meşhur olmuş” kişilerle el ele ya da kol kola görünmeyi doğru bulmadığımızı ifade etmeliyiz”

KAMUOYUNUN TEPKİSİNE RAĞMEN UZUN SÜRE GÖREVDEN ALINMAMIŞTI!

Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük önem verdiği tarım Kredi Marketlerin bağlı olduğu Tarım Kredi Birlik A.Ş’ye, geçmişte ortağı olduğu firmaların ürettiği hileli ürünlerden dolayı birçok kez Bakanlık tarafından ifşa edilen firma ortağı atanmıştı. Kamuoyunda büyük tepki çekmesine rağmen tağşişli firma ortağı uzun bir süre şirkette üst düzey yöneticilik yapmaya devam etmişti. 

GÖREVDEN ALDILAR AMA MAAŞINA DOKUNMADILAR! 

Geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Birlik AŞ’de tağşişli firma ortağını gözden kaçırmak için Genel Müdür Yardımcılığı görevinden alınarak kadrosu şef statüsünü indirilmişti. Ancak tağşişli firma ortağının Tarım Kredi Birlik A.Ş'de Genel Müdür Yardımcısı maaşına dokunulmadan kadrosunun şef statüsüne indirilmesi şirkette yeni bir skandala neden olmuştu.

HABERİN ÇIKTIĞI GÜN ALELACELE TOPLANARAK BU SEFER TARIM KREDİ HOLDİNG BÜNYESİNDE MÜDÜR YAPTILAR 

Konuyla ilgili haberin yayınlandığı gün, Tarım Kredi Holding yönetim kurulu alelacele toplanarak söz konusu tağşişli firma ortağını bu sefer Tarım Kredi Birlik A.Ş'deki görevine son vererek, Tarım Kredi Holding bünyesinde müdür olarak atamasını yapmıştı.

ZEKİ CEYHAN'IN YAZISININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN... 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2020, 13:08
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tarım kredi normal degilmi
Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Tkk kendi Sözleşmeli personel'i ni kadroya alamaz fakat nekadar illegal adam var toplar içine buyurun .izliyoruz Jetgiller

Taeron ne kadrosu
Taeron ne kadrosu @Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Mal değneği .seçimden seçime anlamdiniz mi hala söz verenler bile sözlerini unuttu zuhaaaa gidin iş bakın kendinize hamal olmayın

Taşeron üzülme
Taşeron üzülme @Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Yönetim istediğinizi yapıyorsunuz helal olsun muhabet bak. Yakın takibe alıyoruz... Vijdan sahibi olun akşam yastığa başınızı rahat koyabilirsiniz dua alın az her sayfada sitem dolu .yakın zamanda evet bir yönetici çıktı yazı yazılacak mudurluklere dedi yalan oldu . Acilen hatadan dönün bu kanayan yarayı sarın

İris
İris @Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Tağşişçiyi İris'te işe alırmıydınız?

Dayı ilemi
Dayı ilemi @Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Yazık degilmi zehir gibi gençler tabanda sürünüyor bir çok kooperatif eziliyor müdürü lise mezunu taşeron üniversite mezunu .geçen burda yazı yazacağız diyen arkadaş noldu . taşeron kadro sözü verildi unutuldu ilginç. Bunda bir illegal durum yok illa illegal bir durum mu olmalı.tagsis gibi kim engel oluyor ise ayıp ediyor koltuğundan korkuyordum taşeron yerinden eder bizi diye galiba :) korkmayın taşeron üsten inme durumu yok temizlik işçisi bir çoğu .

Dayıııı
Dayıııı @Tarım kredi normal degilmi - 1 yıl Önce

Tarım Kredide kıymetli söz bana dayını söyle sana nereye idareci yapılacağını söyleyeyim.

Tağsişiiler ödüllendiriliyor!!!
Tağsişiiler ödüllendiriliyor!!! - 1 yıl Önce

Tkk daki Tağsişçi neden hala görevinin başında? Neden yeni yeni ünvanlar alıyor? TK Holding'de kimleri işinden etti o makama geçmek için?

olmaz öyle
olmaz öyle @Tağsişiiler ödüllendiriliyor!!! - 1 yıl Önce

Fahrettin Abi ve avanesini hak hukuk bilmezlikle itham etmek! Olmaz öyle şey.

Hakikat öyle
Hakikat öyle - 1 yıl Önce

Hakkikat öyle neden ilgilenilmiyor...

Yazık çok yazık
Yazık çok yazık - 1 yıl Önce

Böyle güzide bir kuruma yakışıyor mu şaibeli insanları yönetici yapmak. İnsanların Tarım Krediye olan güvenini sarsmayın. O tağsişciye TK Holding de yer açabilmek için dişi ile tırnağı ile başarı basamaklarını adım adım çıkan bir insanı işinden ettiniz. Şimdi Tekrar müdür oldu Tağsişçi Bey makamından memnundur inşAllah kendileri. Umarım bu yaşananlar reise doğru aktarılıyordur.

unutmayan
unutmayan @Yazık çok yazık - 1 yıl Önce

o dişi tırnağı ile başarı basamaklarını tırmanan arkadaşın tarnetten nasıl ayrıldığını( neden atıldığı) maaşının neden kesildiğini bilmek lazım. müfettiş raporlarında adının nasıl geçtiğini bilmek lazım. giden kim ki geleni eleştriyoruz. maalesef bu işler böyle. o dişi tırnağı ile değil basbaya torpille bir yerlere gelenlerden.yazık liyakatın bittiği yer......