Bakan Pakdemirli: Süt üreticisi merak etmesin, rahat olsun!

Süt üreticileri, günlerdir çiğ süt fiyatlarının açıklanmamasından dolayı zor günler geçirirken Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere merak etmemelerini ve rahat olmaları tavsiyesinde bulundu. 

Bakan Pakdemirli: Süt üreticisi merak etmesin, rahat olsun!
banner200

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, süt üreticilerinin sorunlarını ve taleplerini Bakan Pakdemirli’ye ilettiklerini, Bakan Pakdemirli’nin bu görüşmede kendisine, üreticilerin merak etmemesini ve rahat olmalarını istediğini belirtti. 

Keskin, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti: “T.C. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ' ile yaptığımız telefon görüşmesinde üreticilerimizin sorunlarını ve beklentilerimizi dile getirdim. Sayın Bakanımız her zaman üreticilerimizin ve bizlerin yanında olduklarinı Hazine ve Maliye Bakanlığımız bürokratlarının da gerekli çalışmaları yaptıklarını, çalışmalar sonuçlandığında bizlere bilgi vereceklerini, üreticilerimizin merak etmemeleri ve rahat olmalarını tarafıma ilettiler.

Her zaman üreticilerimizin yanında olan Sayın Bakanımıza şahsım ve süt üreticilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Daha sonra Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Hadi TUNÇ ve Hayvancılık Genel Müdürümüz Sayın Zekeriyya ERDURMUŞ'a sosyal mesafemizi koruyarak gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerde de üreticilerimizin sorunlarını ve Bakanımızla görüştüğümüz konuları anlattık ve onlarda sağolsunlar bizleri çalışmalarıyla destekleyeceklerini ifade ettiler, kendilerine bizlere gösterdikleri değerli ilgi, alaka ve nezaketlerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.”

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nabi bey
Nabi bey - 1 yıl Önce

Çok değerli başkandan da böyle bir açıklama beklenirdi.
Sadece şu adamın profiline bakarak ülkenin süt üretiminin nereye gittiğini anlarsınız.
Bir sivil toplum örgütünün başındaki kişi bu kadar basiretsiz olursa sonuç ortada.Neyse ki biz ineklerimizi kestirdik de rahatız.Ama bizim derdimiz bu ülkenin üretenleridir!!!
Allah hepimizi bu basiretsiz,liyakatsız,beceriksiz yöneticilerden biran önce kurtarsın inşAllah.

Bravo yaşa
Bravo yaşa @Nabi bey - 1 yıl Önce

Merak etmeyin. Ayvayı kesin yediniz.

Senol
Senol - 1 yıl Önce

Bakan bey, pancar sezonu açıldı, taban fiyat yok. İnsaatciya vs geldimi çuvalın dibine kadar veriyorsunuz, çiftçiye geldimi eliniz ayağınız titriyor, bu çiftçiye alıp veremediği iz ney Allah aşkına, hepimiz bataktayiz.

Nuri KOÇCU
Nuri KOÇCU - 1 yıl Önce

Sayın bakan maliye bakanlığına yemin fiyatı 80 lira ilken süt 2200 yem 105 lira süt hala 2200 her maliyetin %40 arttığını da söylediniz mi...vah bizim sahipsiz çiftçi me

Musa öztürk
Musa öztürk - 1 yıl Önce

Acilen birşeylerin yapılması gerekiyo süt fiyatı yükselir oda yetmez yem fiyatlarıda düşmesi lazım veya üreticilerimize yem konusunda destek verilmesi gerekiyor...

Durali cansiz
Durali cansiz - 1 yıl Önce

Çiftçi her zaman istediğini almayan kişi dır süt parasını 3ay sonra alır yem alır vade farkı öder her kezin gözü kari ban çiftçi de ezilen yine bizleriz Allah sonumuzu hayırlı etsin

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Süt ureticisiyim ben anlamadım bu maliye .ekonomi bakanlarının iz süt üreticisinin halinden ne anlar enson süt zammından sonra en az 20sefer yem fiyatı arttı bu ezilmisligimiz hak kaybimiz mahşere kalmasın sayın bakan her üreticinin hakkı ödemek nasıl olur diyabetten sor ...

Ali
Ali - 1 yıl Önce

Herhalde sizi destekleyecek

Kadir
Kadir - 1 yıl Önce

Rahat olsunlar diyor ya.Süt üreticileri bitmiş.Birileri rahat olun diyor.Siz rahat olun amacınız süt üreticisi bitirmekse başardınız.Amaciniza ulaştınız.Bu işi yapmanın hiçbir sebebi kalmadı.


banner151

banner251