Bakan Pakdemirli: Gıda sahtekarlarına karşı Meclis ve Külliye ile görüşüyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıdada taklit ve tağşiş suçlarını işleyenlere yönelik yasal düzenlemeyi en kısa sürede Meclis'e getirme konusunda gayretlerini sürdürdüklerini belirterek, "Şu an hem Meclis hem de Külliye ile irtibatımız devam ediyor. Benim gönlüm hapis cezasını ister" dedi.

Bakan Pakdemirli: Gıda sahtekarlarına karşı Meclis ve Külliye ile görüşüyoruz
banner200

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gıdada taklit ve tağşiş suçlarını işleyenlere yönelik yasal düzenleme hazırlıklarının sürdüğünü belirterek, “Benim gönlüm hapis cezasını ister. Bu, hapis cezası veya ticaretten men olabilir.” dedi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, taklit ve tağşiş yapılan ürün ve bu suçu işleyen firmaların ifşasının devam edeceğini belirterek, söz konusu listelerin herhangi bir gecikme olmadan kısa aralıklarla açıklanacağını kaydetti.

Gıdada taklit ve tağşiş suçlarını işleyenlere yönelik yasal düzenlemeyi en kısa sürede Meclise getirme konusunda gayretlerinin sürdüğünü vurgulayan Pakdemirli, “Şu an hem Meclis hem de Külliye ile irtibatımız devam ediyor. En yakın zamanda Meclise getirme konusunda gayretimiz sürüyor. Buradaki ana amaç hem caydırıcılığın hem de müeyyidelerin artırılması olacak.” diye konuştu.

“Benim gönlüm hapis cezasını ister. Bu hapis cezası veya ticaretten men olabilir” diyen Pakdemirli, Adalet Bakanlığı ve diğer bakanlıkların, kurum görüşlerinin alındığını belirterek, “Burada bizim istediğimiz, gönlümüzdeki olmayabilir ama şundan emin olabilirsiniz, cezalar bugünküne oranla çok daha ağır olacak” açıklamasını yaptı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2020, 17:25
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ep
Ep - 2 yıl Önce

Adam resmen dalga geciyor milletle simdiye kadar neden meclise getirmediniz şimdiye kadar neden kulliyeyle görüşmediniz millet domuz etini yedikten sonra görüşmeye meclise getirmeye kalkmis

Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Çikolata çalana 15 yıl ver milleti zehirliyene 6 ay iste 6 ay ceza alsa nolur hiç bir şey değişmez...

banner151

banner251