Arıcılara 16 bin ton şeker müjdesi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla, arıcılara 16 bin ton şeker arzı daha sağlandığı bildirildi.

Arıcılara 16 bin ton şeker müjdesi
banner282

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 2021-2022 üretim döneminde sektörün girdi maliyetleri ve fiyatların artışı gibi önemli hususlar dikkate alınarak arı üreticilerine ek arz sağlanması kararı alındığı açıklandı. Bakanlık tarafından şu ana kadar arıcılara 14 bin ton şeker arzı sağlandığı belirtilen açıklamada, "Bakanlığımız yaptığı yeni planlama sonucunda da, üreticilerimizin daha fazla ürün elde edebilmesine imkan sağlayabilmek için 16 bin ton şeker arzı daha sağlanmış olup, Tarım İl Müdürlükleri üzerinden arıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. Bakanlığımızca, Türkşeker vasıtasıyla bir önceki yıl arıcılara 3 bin 500 ton şeker tedariki sağlanmıştır. Sektörel gelişmeler ışığında bakanlığımızın arı üreticilerine bu üretim döneminde toplamda tedarik edeceği şeker miktarı, bir önceki yıla kıyasla yaklaşık 9 kat artırılarak, 30 bin ton rakamına yükseltilmiştir" ifadelerine yer verildi.

HER ZAMAN ÜRETİCİNİN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRECEK

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın açıklamasında bakanlık olarak sektörün ihtiyaçları doğrultusunda her zaman üreticilerin yanında olmayı sürdürecekleri de kaydedildi. 

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bayraktar
Bayraktar - 2 ay Önce

Tarımı mahvettiniz ülkede iyi olan bi tek şey savunma sanayii gerisi hava gazı

Şeker
Şeker - 2 ay Önce

Şekeri üretmek de tüketmek de safi zarar. Şekere hayır! Doğal bal kalmadı piyasada

Mehmet Ali Acar
Mehmet Ali Acar - 2 ay Önce

Bir arici olarak kovan başina verdiginiz indirimli 500 gram şeker herhalde komedi olmali yoksa siz işinize biz işimize bakalim...

banner151