Ankara'dan Çeşme'ye organik yumurta taşıttıran kim bu bakan eşi?

Başkent'in derin kulislerinde, Ankara’dan İzmir Çeşme’ye bir koli yumurta taşıttırdığı iddia edilen bakan eşi konuşuluyor!

Ankara'dan Çeşme'ye organik yumurta taşıttıran kim bu bakan eşi?
banner200

Milli Gazete'den Sadettin İnan'ın haberine göre, kendisine tahsis edilen kamu aracı ile Ankara’da özel olarak baktırdığı özel tavukların yumurtasını tatil için gittiği Çeşme’deki otele taşıttırdığı ileri sürülen bakan eşi kim?

Kamuda israfın önüne geçilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından tasarruf tedbirleri kapsamında genelge yayınlanırken, Ankara’nın derin kulislerine düşen bir iddia kamuda bu tedbirlere uyulmadığı gibi israfta artık sınır tanınmadığını ortaya koydu.  Bakanlıklardaki araç saltanatına hiçbir şekilde taviz verilmezken, bakanların şoföründen tutun da danışmanlarına kadar makam aracı tahsis edilmeye devam ediliyor. Özellikle Ankara kulislerine düşen bir iddia, kamuda israfın korkunç boyutlara çıktığını gözler önüne serdi. Bir bakan eşinin tatil yaptığı İzmir Çeşme’ye, Ankara’dan organik olduğu gerekçesiyle bakanlıktan kendisine tahsis edilen araçla bir koli yumurta getirttiğine yönelik iddialar, yaşanan keyfiyeti ve israfın boyutunu ortaya koydu.

ANKARA’NIN DERİN KULİSLERİ BU İDDİA İLE ÇALKALANIYOR!

Ankara’nın derin kulisleri bu bir koli organik yumurta iddiasıyla çalkalanırken, yumurtayı götüren kamu aracının tarih, plaka ve güzergâh bilgilerine kadar konuşulması dikkat çekiyor. Ankara’da kapalı kapılar ardında konuşulan bu iddiaya göre, Ankara’da özel olarak bakılan 15-20 tavuğu bulunan bakan eşinin, organik olduğu için bu tavuklardan olan yumurtaları ailesiyle birlikte tükettiği ifade ediliyor. Yaz tatili için İzmir Çeşme’ye giden bakan eşinin giderken yanında götürdüğü bu özel yumurtaların tükenmesinden mi yoksa giderken bu özel yumurtaları götürmeyi unutmasından mı burası bilinmiyor ancak kendisi tatil bölgesindeyken sadece bir koli yumurta taşıması için kendisine tahsis edilen kamu aracının Ankara’dan İzmir Çeşme’ye sefer yaptığı kaydediliyor. Tabii bu iddia, duyanları; ‘bu kadar da olamaz’ diyerek hayretler içerisinde bırakırken, iddia sahiplerinin bunun belgeli ve kayıtlı olduğunu söylemesi ise yaşanan fecaati ortaya koyuyor.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2021, 02:39
YORUM EKLE
YORUMLAR
Acaba
Acaba - 1 ay Önce

Gercekten mi başka Bi şeyde olabilirmiki belkide kod adı 1koli yumurta Allah sonumuzu hayı etsin......

Onur
Onur - 1 ay Önce

Tarımdan haber olarak çiftçinin sesi olmaya çalışıyorsunuz ama şu haberi atliyorsunuz; hergun değişik oturum ve haber programlarimda hele son 1 haftadır sürekli süt ve süt ürünleri haberleri çıkıyor süt ve süt ürünleri çok pahalladi diye yandaşlar tederik zincirlerini suçluyor, onlar devlete suçluyor kendi tarım bakanlığına bağlı ulusal süt konseyi sütü zam yaptı filan bir birlerini suçluyorlar. Ben bir üretici olarak bu polemik ve haberleri endise ile izliyorum şuan zararına üretim yaptığımız halde hergun tartışılıyor bu insanların hiç maliyetlerden haberi yok.
1 kg yem 4 TL 24 protein süt yemi
1 kg mısır silajı 0.5 TL
1 kg saman 1 TL
1 kg yonca 1.6 TL
1 kg arpa mısır olmuş 3 TL
Veteriner masrafı , elektirik , mazot hepsini hesapladigimizda zarardan başka bı iş degil ayrıca canlı malla uğraşıyoruz hastalık ölüm her türlü risk var gecesi gündüzü , bayramı Seyranimiz yok hergun işimizin başındayız çalışıyoruz üretiyoruz ama ÜRETEREK BATIYORUZ !!!

Mehmetb
Mehmetb - 1 ay Önce

Bunlar yeni soylularin icraatlari. Saraylarda yasayip, ejder meyveleri yiyip, mercedes maybacha binip bu ulkenin yeni soylulari, saraylilari, nadide yoneticileri... Herhalde bimden kucuk yumurta yemeyecekler.

Neco
Neco - 1 ay Önce

1 kilo süt 2,75 TL. 5 kğ süt = 13,75 5 kğ süt = 1kğ peynir 1 kğ peynir 55 TL 1 kğ peynirin getirisi 40 TL bu para kimde soruyorum size. Köylü ve son tüketici bizlere Allah kolaylık versin. ( Bu peynir 28.12.2020 Tarihinde 36 TL idi.)

Mehmet
Mehmet - 1 ay Önce

Ahhhh iste yumurtami tavuktan cikar tavukmu yumurtadan benzer bir durum ama cikar kokusu yakinda

Ahmet can
Ahmet can - 1 ay Önce

kimmiş söyleyinde bizde bilelim herkesi zan altında bırakmayın

adalet
adalet @Ahmet can - 1 ay Önce

zandan kurtulmak icin taşıyanlar erdemlik yapıp cıksın acıklasın her kezde zan altından kurtulur, ,,,,

Tuz kokarmı. kokuyormuş.
Tuz kokarmı. kokuyormuş. - 1 ay Önce

Organik yumurta gizemli bir hava katmış
ama o yumurtalar organik bile değildir. Keşke organik olsaydı. Yumurtalar tavukçuluğun bildiğimiz klasik her yerden alınabilecek yumurtalarıdır. Yumurtaları mı desem...

gurkan
gurkan - 1 ay Önce

saltanat ilan edildi haberiniz yok mu?
israf değil artık bu ötesinde.


banner151

banner251