" />

Alo 174 koli bantlı ekmeği standartlara uygun buldu!

Gıda güvenliği ile ilgili yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için kurulan “Alo 174 Gıda Hattı" da sorunlara çözüm üretemiyor.

banner255
Alo 174 koli bantlı ekmeği standartlara uygun buldu!
banner200

Ankara'da M.A ismindeki bir vatandaşın ekmeğinde koli bandı çıkmasına rağmen bu ekmeği üreten işyerine hiçbir işlem yapılmadı. Şikâyet üzerine işyerinin incelendiğini bildiren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, üretim yerinde standartlara aykırı bir durum olmadığını belirterek vatandaşın şikâyetini işleme koymazken, buradaki büyük ihmalkârlığı ise görmezlikten geldi.

Yaşadıklarını gazetemize anlatan M.A, şunları kaydetti: “23 Ağustos 2015 Pazar günü Türkiye genelinde yaygın olan bir mağazadan ekmek aldım. Ailemle birlikte sabah kahvaltı yaparken gördüklerim karşısında şok oldum. Ekmeğin içinde bildiğiniz koli bandının bir parçası vardı. Bunu da son anda fark ettim. Ben de hemen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Alo 174 hattını arayarak şikâyetçi oldum. Görüştüğüm yetkililer, içinde koli bandı çıkan ekmeğin fotoğraflarını da göndermemi istediler. Fotoğrafları da gönderdim. 15 gün sonra telefonuma 'şikâyet başvurunuz sonuçlanmıştır' şeklinde bir mesaj geldi."

“YAPACAK BİR ŞEY YOK"

Gelen mesajda işyeri ile ilgili nasıl bir işlem yapıldığına dair bir bilginin bulunmaması üzerine Bakanlığı aradığını söyleyen M.A şöyle devam etti: “Telefonda görüştüğüm yetkili, ekmeğin üretildiği mekânda yapılan incelemede, gıda ve temizlik standartlarına aykırı bir durum bulunmadığı ve bu nedenle başvurunun bu şekilde sonuçlandırıldığını söyledi. Ben de ekmeğin içinden çıkan koli bandının ne olacağını sordum. Buradaki ihmalle ilgili bir işlem yapmayacak mısınız? dedim. Yetkili buna bir cevap veremeyerek, yapılacak bir işlemin bulunmadığını tekrarladı."

Yaşadıkları karşısında ne yapacağını şaşırdığını belirten vatandaş, “Alo 174 ne için kuruldu? Bakanlık, demek ki ekmeğin içinden çıkan koli bandında sağlık açısından bir sıkıntı görmüyor" tepkisinde bulundu.

MİLLİ GAZETE

YORUM EKLE
YORUMLAR
BAKMAK VE GÖREMEMEK
BAKMAK VE GÖREMEMEK - 6 yıl Önce

ALO GIDA HATTINA ÖYLE ABUK SUBUK ŞİKAYETLER GELİYOR Kİ ARTIK PES DEDİRTİYOR. HER HALDE KOLİ BANDI KATKILI ÜRÜN ÜRETMİYOR. VATANDAŞ ALO GIDA HATTINI YANLIŞ TANIMLAYIP YANLIŞ YORUMLUYOR...ÖRNEĞİN MARKETTEN TAVUK ALIP EVE DÖNÜNCEYE KADAR KIRK YERE UĞRAYIP , EVE DÖNDÜĞÜNDE BU TAVUK KOKUYOR DİYEN VATANDAŞ NASIL HAKLI OLABİLİYOR. BİR ÖRNEK DAHA MARKETTEN ALDIĞI KEKİN SON KULLANMA TARİHİ YERİNE ÜRETİM TARİHİNE BAKARAK ALO 174 HATTI ARACILIĞI İLE YAYGARA KOPARAN VE BİMER ÜZERİNDE İNFİALE YOL AÇAN KİMLİĞİ BELLİ ÜNİVERSİTE MEZUNU OKUMUŞ CAHİL E NE DENİR. EL İNSAFFF... ALO 174 HATTI İLE DENETİM YAPILMAZ. ÖNCE ESNAF KENDİ VİCDANI VE AHLAKI İLE İŞ YAPACAK, VATANDAŞ TA SIRF BİLİNÇLİ TÜKETİCİ ROLÜNE SOYUNMAYACAK.

banner151

banner251