Aile işletmelerine büyük destek Başkent Market'in ilki Etimesgut'ta hizmete açıldı

Aile işletmelerini destekleyecek önemli bir proje Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle Başkent Market adıyla hizmete açıldı.

Aile işletmelerine büyük destek Başkent Market'in ilki Etimesgut'ta hizmete açıldı
banner200

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın önemli projeleri arasında gösterdiği “Başkent Market”in ilki Etimesgut’ta hizmete açıldı. Kırsal kalkınma için destek başlatan Yavaş, Ankara’da kadın kooperatiflerinin, birliklerin ve çiftçilerin ürettiği ürünleri Halk Ekmek garantisiyle satın alarak Başkent Market’te Ankaralılarla buluşturmaya başladı. 

Kadın kooperatifleri ve birliklerden satın alınan sağlıklı ve güvenilir ürünler Halk Ekmek tarafından açılan Başkent Market’te yerini aldı. Baldan pekmeze, reçelden tarhanaya, sirkeden erişteye, helvadan bazlamaya kadar el emeği ürünler Başkent Market’in raflarına taşındı. Ankara’ya özgü ve kadın elinin değdiği, ekonomik olarak yurttaşa ulaştırılan birbirinden lezzetli yöresel ürünler ilk günden yoğun ilgi gördü.

Kooperatif ürünü Beypazarı kurusu, Ayaş salçası ve Çubuk turşusunun yanı sıra bakliyat, zeytin, zeytinyağı, kavurma, sucuk ve pastırma gibi birçok ürünün yer aldığı Başkent Market ile Başkan Yavaş’ın bir diğer projesi olan “Et Market” projesinin de ilk adımı atılmış oldu.

Ankara’da hayvancılıkla uğraşan çiftçilerden satın alınan büyükbaş hayvanlar kesilerek kuşbaşı, pirzola, kıyma ve bonfile olarak şarküteri ve kasap reyonunda uygun fiyattan satılmaya başlandı. Polatlı’dan Kalecik’e birçok ilçede üretilen taze süt ürünlerine de yer verilen markette; kaşar peynirinden beyaz peynire, yoğurttan tereyağına kadar çok çeşitte ürün Başkentlilerle buluştu.

YERLİ ÜRETİCİLERDEN VE BAŞKENTLİLERDEN YAVAŞ’A TEŞEKKÜR

Başkent Market’te satılan doğal ürünleri çok beğendiğini söyleyen Azmi Şahin adlı yurttaş, “Etimesgut’ta ikamet ediyorum. Ankara’mızın güzel ilçelerinde el emeği göz nuru ile üretilmiş birbirinden lezzetli ürünleri satın alma imkanı bulduk. Ayağımıza kadar gelen bu hizmetten çok memnun kaldık. Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ederiz. Herkese buraya gelip alışveriş yapmasını tavsiye ediyorum” dedi.

Doğal lezzetleri şehir merkezinde satma imkanı bulan çiftçiler ve kooperatif üyeleri ise kendilerine verilen destek için Yavaş’a teşekkür etti. Beypazarı Kınalı Eller Kadın Kooperatif Başkanı Serpil Deniz, “Beypazarı’nın baklavası, sarması ve tüm doğal ürünleri Başkent Market’te yerini aldı. Sağlıklı ve doğal beslenmek isteyen herkesi bekliyoruz. Desteklerinden dolayı da Mansur Yavaş’a teşekkür ediyoruz” derken, Kızılcahamam Yabanobası Kooperatif Başkanı Elif Yılmaz da, “Kadınların elinin değdiği her şey çok güzeldir. Mansur Başkanımıza destekleri için çok teşekkür ederiz” sözleriyle düşüncesini paylaştı.

Ankara’da sirke, reçel, erişte üretimi yaptıklarını söyleyen Polatlı Anadolu Bacıları Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı İklime Yaşar, “Kadının değdiği yerde bereket vardır. Ürünlerimizin halka ulaşması ve duyurulması için bizlere destek olan Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a teşekkür ederiz” diye konuşurken, Coğrafi İşaretli Ürünlerden olan Kalecik Karası Pekmezini Başkent Market’te satmaya başladıklarını söyleyen Kalecik Hanımeli Kooperatif Başkanı İmre Bektaş, “El emeği göz nuru ile hazırladığımız 8 ürünümüz var. Sirkemiz, Kalecik Karası Pekmezimiz ve Ayva Reçelimiz en beğenilen ürünlerimiz. Herkesi Başkent Market’e bekliyoruz ve bizlere destek olduğu için Belediye Başkanımız Mansur Yavaş’a çok teşekkür ediyoruz” değerlendirmesi yaptı.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 23:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ders
Ders - 2 yıl Önce

Yav arkadaş hâlâ Akparti de olan belediyeleri neden bu işleri yapmıyorlar. Bıraksınlar ihale ile şirketlerden aldıklarını koli ile dağıtma işini. Doğrudan ilindeki ciftcisinden alıp fakirine dagitsin. Yoksa kendileri dagilicak

Hiç Gerek Yok
Hiç Gerek Yok @Ders - 2 yıl Önce

E.C.Sumaytaoğlu nu transfer girişiminde bulunan Mansur Yavaş bonservisi elinde olan Hüseyin Velioğlu ile anlaşmış. Bu isimleri gibi üç beş transfer daha yaparsa kendi kendine biter.

DİKKATLİ OL MANSUR BAŞKANIM
DİKKATLİ OL MANSUR BAŞKANIM @Ders - 2 yıl Önce

Mansur Başkan, aman dikkatli olun adamlar kuduruyor hasetinden kininden... osuruktan gerekçelerle tutuklamaya filan kalkmasınlar sizi.. hani neden bize sormadan Allah için yardım yapıyonuz, Allah rızasından önce -haşa- başefendinin rızasını almanız lazım... deyip, sizi içeri almasınlar...

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Büyük marketler sıkıntı yaratmaz umarım. Lobileri güçlüdür onların

tarımcı
tarımcı - 2 yıl Önce

oy vermediğime pişmanım böyle devam etsin ailemizde 8 oy var vAllahide billahide oy vereceğim birdaki seçime

Halit
Halit - 2 yıl Önce

Cevizli Baklavanın kilosu 40 TL. Tarım Bakanlığı'nında vadesi dolmuş ve emekli olmuş bürokratlar la bu işler olmaz. Değişen ne var. Sadece isimler

banner151

banner251