Ağrı’da Gıda Denetimi

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'ne bağlı Kontrol Görevlileri tarafından işletmelerde gıda ve hijyen denetimi yapıldı.

Ağrı’da Gıda Denetimi
banner282

Ağrı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, toplu tüketim ve perakende satış yerlerinde yapılan denetimlerle, halkın sağlığını tehlikeye sokacak unsurların ortadan kaldırılması amaçlandı. Gıdaların sağlıklı, hijyenik ortamlarda üretilip üretilmediği kontrol edildi. Eksiklikleri olan işletmelere uyarılar yapılırken, gerektiği durumda da cezai işlem uygulandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili Kenan Engin yaptığı açıklamada; “Halkın sağlığının korunması için denetimlere büyük önem veriyoruz. Bu konuda, üretici ve satıcıların da gerekli hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Gıda maddelerinin belirlenen kurallara uygun olarak satılmasını sağlamak amacıyla belli aralıklarla denetimlere devam edilecektir. Ayrıca tüketicilerin de bilinçli hareket etmelerinin uygun olmayan durumlarda Alo 174 Gıda Hattını arayarak şikayetlerini dile getirmelerinin büyük önem arz ediyor."

YORUM EKLE