180 bin liralık Genel Müdür ayçiçek yağına zammı böyle savundu: Oldukça makul düzeyde!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tarım Kredi Kooperatifi alışverişi sırasında 65 TL'ye satılan ayçiçek yağı fiyatı iki hafta sonra 78 TL'ye çıkarılmıştı. Müdür Fahrettin Poyraz, zammı böyle savundu.

180 bin liralık Genel Müdür ayçiçek yağına zammı böyle savundu: Oldukça makul düzeyde!
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'la markete giderek 1002 TL atıştırmalık ürün alarak 'gayet uygun' dediği Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 65 TL'ye satılan ayçiçek yağı fiyatları 78 TL'den satmaya başladı. Tarım Kredi Kooperatifleri’nde denetleme sonrasında 180 bin TL'lik maaşıyla gündeme gelen Tarım Kredi Kooperatiflerinin hukuksuz Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, ayçiçek yağına yapılan zamları savundu.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin, devletin şirketi olmadığını vurgulayan Poyraz,  "Üyelerine karşı sorumluluklarını yerine getirmek için makul düzeyde kar etmek zorunda." ifadelerini kullandı.

BİZ 78 TL'YE SATINCA DİĞER MARKETLER DE HAREKETE GEÇTİ

Sabah'tan Mevlüt Tüzel'e konuşan Poyraz, yaptıkları zammın ardından diğer marketlerin fiyat güncellemesine gittiğini söyledi. Poyraz, "Beş kiloluk ayçiçek yağını makul karla 78-79 liraya satınca diğer marketlerde buna yakın fiyatlar koydular. Çiftçiden ayçiçeğinin kaça alındığını, bir kilo ayçiçeğinden ne kadar yağ çıktığını ve fabrikaların yağı kaça mal ettiklerini bilenler normalde şu anda ayçiçek yağının fiyatının makul olduğunu görüyorlar." dedi.

Yıl başından bu yana yüzde 52 zamlanan ayçiçek yağı fiyatlarına Tarım Kredi Kooperatiflerinin yanı sıra, BİM, A-101,  Şok gibi zincir marketler de zam yapmıştı. 68,50 TL'ye sattıkları ayçiçek yağına yüzde 9,34 zam yapan zincir marketler ayçiçek yağı fiyatını 74,90 TL'ye çıkartmıştı. Öte yandan PTTAVM üzerinden satış yapan Tarım Kredi Kooperatiflerinin ilgili sayfasında artık ayçiçek yağı satılmıyor. Fındık yağı veya zeytin yağı satışı yapan Tarım Kredi Kooperatifleri'nin sayfasında sadece 7 ürün görünüyor.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Maaş
Maaş - 1 ay Önce

Tabiki zam yapacaklar yoksa MİLYONLARI nasıl kazancak.Allah sizi taş etsin

Marketcik
Marketcik - 1 ay Önce

*TKK’yı sizce ne batıracak yorumları alalım*

İstediğinizi yapın gittiniz ve hakkımız haram zehir olsun
İstediğinizi yapın gittiniz ve hakkımız haram zehir olsun - 1 ay Önce

İstediğinizi yapın gittiniz ve hakkımız haram zehir olsun. F.P. VE H.F.K. ekibi hem partiden ihraç edilecekler hem de mahkemeler de yargılanacaklar inşAllah.

Sayın bayım
Sayın bayım - 1 ay Önce

1000 değil 10000 marketiniz olsa da rakip olamazsınız zincir marketlere. Derdiniz hizmet etmek değil çünkü. Fason üretimlerin kime verildiğine bakılır belki birgün. Zeytin ve zeytinyağında baskınıza boyun eğmeyen Gömeç idaresini nasıl kapıya koyduğunuzu mesela. Nereden alınıp, kimin üzerinden Tkk'ya satıldığını anlatırmısınız?

GİDİYOR GİTMEKTE OLAN
GİDİYOR GİTMEKTE OLAN - 1 ay Önce

Az kaldı, hepiniz yargılanacaksınız.

banner151

banner251