Tokat Tarım Fuarı

Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası ve Atlas Fuarcılık Organizasyonuyla tarafından yapılan 'Tokat Tarım Fuarı'nın 5'ncisi, bu yıl 10-13 Kasım tarihleri arasında 40 ilden, 250 firmanın katılımı ile gerçekleşti.

Tokat Tarım Fuarı
banner282

Fuarın açılış konuşmasını yapan Atlas Fuarcılık Genel Müdürü Fevzi Atasağun, “Fuarımızın amacı tarım ve hayvancılığın daha iyi seviyelere gelmesinin yaygınlaştırılması ve tarımla uğraşan çiftçilerimizin hayvancılık sektörünün, sektördeki gelişmeleri makine ve teçhizatlarını yakından takip etmelerini sağlamaktır. Tarımsal üretimde verimlilik ve kaliteyi önemli ölçüde etkileyen modern alet ve makine ile diğer tarımsal girdilerin sergileneceği ve alım-satım, bilgi alışveriş imkânının elde edileceği tarım fuarında yeni teknoloji ürünü traktörler, biçerdöverler, toprak işleme, ekim dikim makineleri, modern sulama alet, makine ve ekipmanları, hayvancılıkla ilgili modern alet ekipmanları, tohum, yem ve katkı maddeleri, ilaç, gübre, örtü alet ve ekipmanları, diğer tarımsal alet, ekipmanları görme değerlendirme, alım ve satım imkanlarından oluşmuştur. Fuarımıza destek veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz" dedi.

Tokat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Şahin, “İlimizde, bu sene 5. düzenlenen Tokat Tarım Fuarının Senatex Fuar Alanında açılışı yaptık. Bizim amacımız Dünyada ve ülkemizde tarımdaki yeni gelişmeleri üreticilere sunarak, teknoloji üretenler ile kullananlar arasında köprü görevi görerek tarımsal üretimin daha iyi seviyelere gelmesi, çiftçilerimizin sektördeki gelişmeleri, yeni makine ve teçhizatlarını yakından takip etmelerini sağlamaktır. Çiftçilerini bu tür fuarlar sayesinde tarımsal yeniliklerle buluşturmak verimli oluyor” diye konuştu.

YORUM EKLE