Samsun Tarım Fuarına Yönelik Çalışmalar Sürüyor

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek, 2'nci Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı 28-Eylül-2 Ekim 2016 tarihlerini kapsayacak.

banner255
Samsun Tarım Fuarına Yönelik Çalışmalar Sürüyor
banner200

Fuar kapsamında düzenlenecek etkinlikler ve alım heyeti çalışmalarının hakkında değerlendirme toplantısı yapıldı. Samsun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde yapılan toplantıda konuşan İl Müdür Vekili Nail Kırmacı, "Samsun Tarım Fuarı 2016'nın ziyaretçi ve katılımcılarına, üretimde ihtiyaç duyulan hammadde, yeni teknoloji, donanım ve sistemlerdeki yenilikleri aynı çatı altında bulabilecektir. Yerli ve yabancı yatırımcılarla yeni iş bağlantıları kurabilecektir. Farklı ürün ve teknolojileri fiyat avantajları ile bulabilmek, bölgenin ve Samsun' un önemli tarımsal avantajlarını inceleme fırsatı bulacaklar. Detaylı analiz etmek, sektördeki gelişmeleri ve beklentileri yakından takip edebilmek gibi pek çok fırsatı sunacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Ayrıca toplantı sonunda, 6'ncı Samsun Tarım Fuarı hakkında bir açıklama yayımlandı; “Tarım ve hayvancılık sektöründeki gelişmelerin ve yeniliklerin, ikinci kez tek çatı altında sunmayı hedefleyen ve her yıl daha da profesyonelleşen, konusunda bölgesinin en etkili buluşması olan Fuarın, iki ayrı salonda, 10 bin metrekare kapalı, 40bin metrekare açık alan olmak üzere toplam 50 bin metrekarelik alanda düzenleneceği belirtilerek, çiftçilere yeni vizyon kazandıracak sektörel konferans ve seminer konuları belirlendiği toplantıda alınan prebsip kararları gereğince; Karadeniz Bölgesi'nde yer alan tüm il ve ilçelerden, çiftçilerin ve tarım sektörü mensuplarının fuar alanına ulaşımının ücretsiz otobüs ve servislerle ulaştırılması, Fuar tanıtımı için, bölgesel ve yerel TV, ulusal ve bölgesel radyo, gazete reklamları şeklinde etkin çalışma yapılması, Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü koordinasyonunda, sektörel tüm oda ve birliklerin fuarı, fuar tarihi ve ücretsiz servis organizasyonu bilgileri ile birlikte tüm üyelerine ses, sosyal medya, afiş ve davetiye dağıtımları, muhtarlıklar aracılığıyla duyurmaları, açık hava reklamları, el ilanları, afişler, raylı sistem, havaalanı, ve AVM'ler bünyesinde ayrıca reklam ve duyuruların yapılması konularında karar alındı" denildi.

YORUM EKLE
banner151

banner251