" />

Örtüaltı meyve yetiştiriciliğine teknik gezi

Antalya il tarım "Örtüaltında Meyve Yetiştiriciliği" konusunda teknik bilgi edinmek, tecrübelerini arttırmak ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere Mersin'e gezi düzenledi.

Örtüaltı meyve yetiştiriciliğine teknik gezi
banner282

Antalya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personeli "Örtüaltında Meyve Yetiştiriciliği" konusunda teknik bilgi edinmek, tecrübelerini arttırmak ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunmak üzere Mersin'e gezi düzenledi.

Mersin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü teknik personeli ev sahipliğinde gerçekleştirilen gezide Akdeniz ve Silifke ilçelerindeki sera alanları ziyaret edildi.

Gezi kapsamında örtüaltında yetiştiriciliği yapılan kayısı, şeftali, nektarın, erik ve dut türlerinde erkencilik, yarı bodur ve bodur yetiştiricilik, budama, aşılama, anaç kullanımı, zirai mücadele ve pazarlama konularında üreticiler, danışmanlar ve Mersin İl Müdürlüğü teknik personelinden bilgi alındı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Örtü altı seracılık
Örtü altı seracılık - 7 yıl Önce

Afyonkarahisar ili Dazkırı ilçesinde örtü altı seracılık yapmak istiyorum.Bilgilendirirseniz sevinirim.(Teknik personelden yardım bekliyorum.)