Kırkım şampiyonasında Gaziantep birinci oldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de ilk kez Ulusal Kırkım Şampiyonası gerçekleştirildi. Finale kalan 3 kırkımcı arasından, Gaziantep'ten katılan Müslüm Yılmaz birinci oldu.

Kırkım şampiyonasında Gaziantep birinci oldu
banner200

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanlığı tarafından Beypazarı Karagöl Mesire Alanı'nda düzenlenen şampiyonada, Türkiye'nin dört bir tarafından katılan yarışmacılar, "Türkiye'nin ilk şampiyon kırkımcısı" olmak için mücadele etti. Şampiyonaya, 3 kadın kırkımcı da katıldı

Şampiyonanın finaline, İl Müdürümüz Bülent Korkmaz'ın yanı sıra Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, Ankara Damızlık Koyun Keçi Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Hasan Kılınç ve çevre ilçelerden çok sayıda vatandaş katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası tarafından müzik dinletisiyle başlayan şampiyonada, seymen gösterileri de yapıldı.

Yapılan ilk elemelerde yarı finale kalan 12 yarışmacı, finale kalmak için ter döktü. Yarışma sonunda birincilik ödülünü Gaziantep'ten Müslüm Yalçın, ikinciliği Ankara'dan Yılmaz Genç, üçüncü de Kırklareli'nden Kadir Sarı aldı. Kadınlar kategorisinde de birinci, Karaman'dan gelen Gülşah Ün oldu.

Ulusal Kırkım Şampiyonası'nda erkeklerde birinciye, kadınlarda da birinci, ikinci ve üçüncüye kırkım makinesi hediye edildi. Şampiyonlar, 16-17 Şubat'ta Yeni Zelanda'da geleneksel olarak düzenlenen kırkım şampiyonasını izleme fırsatı da bulacak.

YORUM EKLE
banner151

banner251