Fuarda ziyaretçilere zeytinyağı tadımı yaptırıldı

Türkiye'nin ilk zeytin ve zeytinyağı fuarı olan, Olivtech 2015 5. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de açıldı.

banner247
Fuarda ziyaretçilere zeytinyağı tadımı yaptırıldı
banner200
banner217

16-19 Nisan 2015 tarihlerinde Fuar İzmir'de ziyaretçilere açık olacak fuara eş zamanlı olarak 6. Ekoloji Fuarı da ziyaretçilerle buluştu. Olivtech 2015 5. Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'nda da iç tanıtım faaliyetleri için yerini alan Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK) ziyaretçilere zeytinyağı tadımı da yaptırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde bulunan ZZTK Başkanı Mehmet Kadri Gündeş, "Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi olarak 5.si yapılan Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı'na üst üste ikinci defa katılıyoruz. Fuarın ilk gününde standımızı İran, Çin Halk Cumhuriyet, Güney Kore gibi farklı ülkelerden alıcılar ziyaret etti. Ayrıca fuar öncesinde gerçekleştirilen açılış töreni sırasında Uluslararası Zeytin Konseyi ve söz konusu Konsey'in ülkemizdeki sekreterya faaliyetlerini gerçekleştiren Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri ile verimli görüşmeler yaptık" diye konuştu.

Zeytin ve Zeytinyağı Tüketimi Kamu Spotu İle Artırılacak

Zeytin ve zeytinyağı sektörünün 2023 yılında 650 bin ton zeytinyağı ve 1 milyon 200 bin ton sofralık zeytin üretimine ulaşmayı hedeflediğini kaydeden Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi Başkanı Kadri Gündeş, “sektörümüzdeki üretimin katma değere dönüşmesi için güçlü bir iç piyasa gerekiyor. Bu bağlamda ZZTK olarak iç tanıtıma da dış tanıtım kadar önem veriyoruz. Fuarlara katılıyor, alım heyetleri düzenliyoruz. Zeytin ve zeytinyağının sağlıklı yaşam için gerektiğini hem iç hem dış piyasada anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi öncülüğünde sektörün güç birliği yaptığına da değinen Gündeş, "Kamu spotu çalışmalarına RTÜK'ten onay aldık. Bu sayede zeytin ve zeytinyağı tüketiminin artmasını amaçlıyor, gelecek kuşakların sağlıklı gelişimlerine katkıda bulunmak istiyoruz. RTÜK onayı sonrası zeytin ve zeytinyağı kamu spotumuz, 230 televizyon, 93 radyo kanalında yayınlanmaya başladı. Söz konusu kamu spotu filmimizi fuar sırasında standımızda ziyaretçiler ile paylaşıyoruz. Yine fuar sırasında standımızı ziyaret eden tüketicilere Uluslararası Zeytin Konseyi tarafından akredite edilen Aydın Ticaret Borsası Laboratuarı Tadım paneli üyelerince zeytinyağı tadım eğitim verilmektedir." şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
banner151