Eskişehir tarım fuarı açıldı

Eskişehir Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı dün Eskişehir Ticaret Odası - TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen törenle açıldı.

Eskişehir tarım fuarı açıldı
banner200

Fuar açılışına, Vali Özdemir ÇAKACAK, Eskişehir Milletvekilleri Metin Nurullah SAZAK ve Dr. Arslan KABUKÇUOĞLU, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz BÜYÜKERŞEN, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, İl Tarım ve Orman Müdürümüz Dr. Emine SEVER, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin GÜLER, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz KARACA, Eskişehir Orman ve Meteoroloji Bölge Müdürleri, Kurum Müdürleri, Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanları, Siyasi Partiler İl Başkan ve Temsilcileri, Şube-İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, Ziraat Odası Başkanları, Sivil Toplum Örgütlerinin başkan ve temsilcileri ile çiftçiler ve vatandaşlar olmak üzere kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. 

İlk olarak Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat ALAGÖZ yaptığı açılış konuşmasında:

“Tüyap Fuarcılık olarak Eskişehir’de geçen yılın sonunda fuar çalışmalarına başladık. O zaman Eskişehir’i arz ve talebin buluşma noktası getireceğimiz parolasıyla yola çıktık. Eskişehir’de ilk yıl düzenlenen bütün fuarlar hedeflerinin çok ötesinde başarıyla sonuçlandı. Bugüne kadar en iyi çıkış yapan ve en iyi başlangıç yapılan il Eskişehir oldu. İnşallah seneye Eskişehir’i ulusal buluşma noktası değil uluslararası buluşma noktası haline getireceğiz.

Bu fuarın ortaya çıkmasında Sayın Valimizin liderliğinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzün çok büyük destekleri oldu. Kendilerine şükranlarımı sunarak fuarımızın Eskişehir’e, ülke ekonomisine ve sektörümüze hayırlı katkılar sağlamasını temenni ediyorum.” dedi.

Eskişehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer ZEYDAN, Eskişehir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin GÜLER ve Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’de konuşmalarında; 

Tarım Fuarlarının tarımda yeni teknolojilere ulaşmak açısından önemine vurgu yaparak, Eskişehir Tarım Fuarının İlimiz tarımının gelişmesine büyük katkılar sağlayacağına inandıklarını belirttiler.

Son olarak Vali Özdemir ÇAKACAK yaptığı konuşmada:

“Günümüzde her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanlarında da çok hızlı bir teknolojik dönüşüm yaşanmaktadır. Daha kaliteli, daha yüksek verimli ve daha ekonomik üretim için tarım ve hayvancılıktaki son teknolojik gelişmeleri takip etmeli, özellikle çiftçilerimizi bu teknolojiler ile buluşturmalıyız.

Bu fuar platformu şüphesiz ki “Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri” konularında gerek ilimize gerekse bölgemize büyük katlılar sunacaktır. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nın tüm katılımcılar için hayırlı ve bereketli bir fuar organizasyonu olmasını diliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Protokol üyeleri tarafından fuar açılışının gerçekleştirilmesinin ardından katılımcı firmalarca oluşturulan stantlar hep birlikte gezildi.
Tarım ve hayvancılık konusunda son gelişmeleri ve yenilikleri bir arada bulabileceğiniz Eskişehir Tarım Fuarımız 4-8 Eylül 2019 tarihleri arasında 5 gün boyunca 10:00 - 19:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak ve 8 Eylül 2019 tarihinde saat 18:00' de sona erecektir.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251