Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Yapılacak

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği'nin Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu'nun 2017 yılında gerçekleştirilecek Konferansı'nın Türkiye'de yapılması için iki yıldır yürütmüş olduğu adaylık çalışmaları neticesini verdi.

Dünya Simmental Federasyonu’nun 2017 Yılı Konferansı İzmir’de Yapılacak
banner200
banner217

Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu (WSFF), Simmental sığır ırkının dünya çapında tanıtımını yapmak, soy kütüğünü oluşturmak, Damızlık Birlikleri arasında iş birliği sağlamak ve ortak ıslah kuruluşlarını oluşturmak maksadıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği simmental sığır ırkı yetiştiriciliği ile ilgili olarak uluslar arası alanda işbirliği olanaklarını geliştirmek amacıyla 22 Eylül 2012 tarihinde Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu'na üye oldu.

Uluslar arası üyeliğin ardından çok kısa bir süre geçmesine rağmen, Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu'nun 2017 yılında gerçekleştirilecek Konferansı'nın Türkiye'de yapılması için iki yıldır Merkez Birliği'nin yürütmüş olduğu adaylık çalışmaları neticesini verdi.

Bu çerçevede söz konusu Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonunun Konferansının Eylül 2017 ayında İzmir ilinde gerçekleştirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Dünya Simmental-Fleckvieh Federasyonu'nun 2017 yılında gerçekleştirileceği Konferansa İzmir'in ev sahipliği yapacak olması, ülkemizdeki simmental yetiştiriciliğinin yanı sıra Türkiye'nin turistik açıdan uluslar arası alanda tanıtımına önemli bir katkı sağlaması bekleniyor.

YORUM EKLE
banner151