Diyarbakır’da tarım fuarına büyük ilgi

Diyarbakır'da, 9'uncu Ortadoğu Tarım Hayvancılık Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi fuarı açıldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun, fuar açılışında yaptığı konuşmada geleceğin dünyasında gıda ve tarım bugünden çok daha önemli ve kritik bir noktada olacağını aktararak, bu nedenle tarımı çok önemsediklerini söyledi.

Diyarbakır’da tarım fuarına büyük ilgi
banner200

Coşkun, gelecekte gıda sorunlarıyla karşılaşmamak için gerekli tedbirlerin alınması, buna göre politikalar üretilmesi, bu istikamette tarım sektörüne yönelik yatırımların artırılarak her türlü yenilik ve teknolojilere en üst düzeyde destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Tarım sektörünün büyümesi ve gelişmesi için daima çiftçinin yanında yer aldıklarını anlatan Coşkun, devletin tüm imkanlarını seferber ettiklerini kaydetti.

FUARLARLA BÖLGE EKONOMİSİNE CAN KATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz de bu yıl katılımcı firma sayısında yüzde 34, metrekare olarak da yüzde 20 büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. Alagöz, bunun Türkiye fuarcılık sektörü istatistikleri açısından bakıldığında bir rekor olduğunu kaydetti.

9'uncu Ortadoğu Tarım Hayvancılık Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi fuarı 4 gün sürecek.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
banner151

banner251