3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi" yapılacak.

" />

"3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi" yapılacak

22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya'da "3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi" yapılacak.

banner200
banner217

Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği(BESD-BİR), Beyaz et sektöründeki önemli yenilik ve değişimlerin en kapsamlı şekilde tartışılacağı kongreyi Antalya'da gerçekleştirecek.

Besd-Bir Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sait KOCA yaptığı açıklamada, "BESD-BİR tarafından geleneksel olarak iki yılda bir düzenlenen Uluslararası Beyaz Et Kongresinin ilk ikisi, artan bir katılım ve başarıyla 2011 ve 2013 yılları baharında Antalya ilimizde gerçekleştirilmişti. 2. Uluslararası Beyaz Et Kongresi 3 farklı salonda, ülkemiz ve 13 farklı ülkeden bilim adamları tarafından 22 oturumda sunulan 65 bildiri yanında, 60 poster sunumdan oluşan içeriği ile ciddi ve yüksek kaliteli uluslararası bir kongre olma yolunda önemli bir başarıya imza atarak tamamlandı. Sektörümüzün bilim ve teknolojiyi paylaşması, yayması ve dünyaya daha güçlü entegrasyonu açısından önemli bir misyon taşıyan 2. Uluslararası Beyaz Et Kongresinde; birçok ülkeden gelen 900'e yakın katılımcıyı, aileleri ile birlikte 1400 kişiyi ağırladık.

Avrupa ve Ortadoğu'nun beyaz et üretim üssü konumuna ulaşan Türkiye Beyaz Et Sektörünün bilim ve teknoloji yüzü haline gelen geleneksel kongremizde, ülkemiz ve dünyadan tüm ilgilileri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Yerli ve yabancı bilim insanlarının kongremize katılarak araştırmalarını, fikirlerini, önerilerini sunarak katılmalarını, hiçbir kongrede olmadığı kadar teşvik etmekte olduğumuzu bildirmekten ayrıca memnuniyet duyuyoruz." dedi.

Sait KOCA, 22-26 Nisan 2015 tarihleri arasında Antalya'da gerçekleştirilecek olan "3. Uluslararası Beyaz Et Kongresi"ne tüm sektör paydaşlarını davet etti.


YORUM EKLE
banner151

banner251