Yem Bitkileri Desteklemeleri ve Üretim Teknikleri masaya yatırıldı

Yem Bitkileri Desteklemeleri ve Üretim Teknikleri Değerlendirme konu başlıklı toplantı 23-26 Kasım 2015 tarihleri arasında Antalya ilinde gerçekleştirildi.

Yem Bitkileri Desteklemeleri ve Üretim Teknikleri masaya yatırıldı
banner200

Toplantıya Çayır Mera ve Yem Bitkileri Daire Başkanı Mesut AKDAMAR, Antalya İl Tarım Müdürü Ahmet DALLI, Yem Bitkileri Üretim ve Planlama Birim Koordinatörü Mehmet Bülent AKÇAY, konu ile ilgili Bakanlık Temsilcileri, 80 İl/İlçe Müdürlüğünde görevli konu uzmanı teknik personel ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar KARADAĞ katıldı.

Toplantı açılış konuşmalarından sonra Ziraat Yüksek Mühendisi Kağan TAN'ın Dünya ve Türkiyede Yem Bitkileri Üretimi, Mevcut Durumu, Etki ve Swot Analizi konu başlıklı sunumu yapıldı. Toplantının ilerleyen günlerinde Bitkisel Üretime Destekleme Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ kapsamında yer alan Yem Bitkileri Desteklemeleri için uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. Ayrıca yem bitkileri desteklemeleri kapsamında yer alan yonca, korunga, silajlık mısır, fiğ ve mürdümük yem bitkilerinin yetiştiriciliğine dair katılımcılara sunumlar yapılarak, gerekli bilgiler aktarıldı.

banner207
YORUM EKLE

banner251