TMO 200 bin ton yemlik mısır ithal edecek!

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) toplam 200 bin ton yemlik mısır alımı için uluslararası ihaleler açtı. Avrupalı ticaret kaynaklarının verdiği bilgiye göre, ihaleler için teklif verme süresi bugün son gün.

TMO 200 bin ton yemlik mısır ithal edecek!
banner200


TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pahalılık
Pahalılık - 3 yıl Önce

Dış borcumuz varken 200 milyar lira habire biseyler ithal Edip bizim üzerimizden mı ticaret yapıp kazanip borcu ödemeye çalışıyor bunları yapan zihniyet

- 3 yıl Önce

Çiftci tam anlamında destek lenmiyo ekim işi 200 dönüm için 5 bin diyelim örnek biçilip sayılması 4 bin çiftci ekmez hemşerim dağ taş boş valla boş Lütfen dikkat edin çiftci te destek vermeyen tarım il müdürlük leri var çiftci tarım kredi den destek almaya çalışıyor. Güzel yurdum dünyayı bakacak gücü varken geldiği durum dünya ona bakıyor

Lobi
Lobi - 3 yıl Önce

Buğday mısır arpa ital lobisi is başında tmo genelmuduru 2008 de bu lobi yüzünden hakkında mecliste önerge verilince istifa etmişti ama nedense hukumet 2016 da geri tmo ya müdür yaptı tabiki lobi istedi

İthalat
İthalat - 3 yıl Önce

TMO bunu yapmazsa yurt içi mısır fiyatları daha da yükselir. O zaman beyaz eti de yumurtayı daha pahalı yemek zorunda kalırız. Keşke mısırda üretimimiz tüketimimizi karşılasa da ithalata gerek kalmasa. Ama mısır ekim alanını artırınca pamuk azalır, bu sefer pamuk ithalatımız artar. Pamuk mısırdan daha pahalı bir ürün.

Regule etmek
Regule etmek - 3 yıl Önce

TMO varlık amacı kar eden bir kuruluş olmaktan ziyade üretimi destekleyen, tüketiciyi koruyan bir kurumdur. Ülkemiz genelininde spekületif hareketlere karsı gerekli tedbirleri almaktır. mısır yem sanayinde kullanılan bir üründür. para da merkez bankası nasılsa hububat pyasasında ise TMO odur. Milletimizi doğru bilgilendirilmelidir.

Artık gitmiyor
Artık gitmiyor - 3 yıl Önce

Yorumlara bakıyorum da biri tmo müdahale etmezse şöyle böyle olur yazmış soruyorum tmo hasat zamanı niye müdahale etmiyor piyasayı tüccarlara bırakıyor.

vahh vahhh!!
vahh vahhh!! - 3 yıl Önce

Şu an da dünya piyasasında mısır fiyatları 1500 ton/tl . Devlet kendi üreticisini desteklese daha iyi olmaz mı? Yabancı ciftçinin malını 1500 e al, kendi ciftçininkini 880 e . Sonra vay tüccar şöyle böyle... Ufak atın civcivler yesin. Samimiyetsiz ve gayri milli bir duruş maalesef.

Mısır 63 kuruş
Mısır 63 kuruş - 3 yıl Önce

Mısır 63 kuruş neden bahsediyorsınuz Düzce’de

banner151

banner251