Tarım Kredi, yemlik hububat alımına başladı

Trabzon Bölge Birliği'ne bağlı Gümüşhane ve Bayburt Tarım Kredi Kooperatifleri'nde borç karşılığı, nakit ve yem karşılığı yemlik hububat alımına başlandı.

Tarım Kredi, yemlik hububat alımına başladı
banner282

Trabzon Bölge Müdürü Ergin Çubukcu konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede; “Trabzon Bölge Birliği olarak önceliğimiz ortaklarımızın ürettiği ürünlerin gerçek değerinden işlem görmesi ve üreticilerimizin piyasa aktörleri tarafından mağdur duruma düşürülmemesidir. Tarım Kredi Kooperatifleri olarak, alım yaptığımız ürünlerde piyasayı regüle ediyoruz. Çiftçimizin sadece üretimde değil, ürettiği ürünü pazarlamasında da yanında yer alıyoruz.

Üreticimizden aldığımız yemlik hububatı yem fabrikalarımızda protein ve enerji değerleri yüksek kaliteli bir şekilde işleyerek bölgemiz ve diğer bölgelerde ortakların kullanımına sunuyoruz. Bu yıl yemlik hububat hasadının yüksek olduğunu görüyoruz. Tarım Kredi olarak 2 bin ton yemlik hububat almayı hedeflemekteyiz. Ortaklarımız isterlerse mevcut borçları karşılığında, isterlerse nakit, isterlerse de verdikleri yemlik hububat karşılığında yem alabilirler. Hasadın başladığı şu günlerde ortaklarımıza ve diğer tüm çiftçilerimize kaliteli ve bol ürün ayrıca bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

YORUM EKLE