" />

Şeker fabrikası pancarı çiftçiden en son ne zaman alıyor?

Şeker fabrikalarına pancar ne zaman verilir? Kampanya döneminde şeker fabrikaları çiftçiden pancarı nasıl alır? Kampanyanın son gününe kadar pancar verilir mi? Afşinli pancar üreticileri, Elbistan Şeker Fabrikası'nın pancar alımında bir sorun olmadığı yönündeki açıklamalara tepki göstererek, "Fabrikaya 1 Ocak'ta pancar verdim diyen çiftçi var mı? Ben duymadım" tepkisinde bulundu.

Şeker fabrikası pancarı çiftçiden en son ne zaman alıyor?
banner282

Afşinli çiftçi Bekir Özdemir'in 'Elbistan Şeker Fabrikası pancarlarımı zamanında almadı, karın altında kaldı' tepkisiyle gündeme gelen fabrikalara pancar teslimiyle ilgili tartışma devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, şeker fabrikalarına çiftçinin pancarını randevu sistemi ile teslim ettiğini belirtirken, pancar üreticisi ise özelleştirilen şeker fabrikalarında mağduriyet yaşandığına dikkat çekiyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın fabrikalarda pancar alımında bir sorun olmadığı yönündeki açıklaması üzerine Afşinli pancar üreticisi tarlasında kalan 600 ton pancarla ilgili bir video çekerek, “1 Ocak'ta fabrikaya pancar verdim diyen çiftçi var mı? Ben duymadım" tepkisinde bulundu. Şeker fabrikaları özelleştirilmeden önce çiftçinin 22 Kasım'a kadar bütün pancarını fabrikaya teslim ettiğini belirten pancar üreticisi Battal Sınır, “Böyle randevu sistemi olmaz. Fabrikaya girdim mi 3 gün çıkamıyorum" dedi.

A Haber'in Elbistan Şeker Fabrikasının pancar alımında hiçbir sorun yaşanmadığına dair yaptığı haberleri de eleştiren çiftçi Battal Sınır, bu yıl büyük bir eziyet yaşadıklarını söyledi. Pancar üreticisi, yaşadığı eziyeti de bir video ile paylaştı.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
kimse ağlamasın karlıyız
kimse ağlamasın karlıyız - 3 yıl Önce

karlıyız daha iyi olacağız şimdi o oy veren akıllı kardeşlerim hiç ağlamayın hani 10 kuruşa da olsa ben veririm diyen varya işde onlar daha bakalım ne oacak

- 3 yıl Önce

Atı alan Üsküdarı geçti kardeş.Bunun böyle olacağı belliydi.Ekmiyeceksin bizim ülkemizde malesef çiftçiye verilen değer süriyelilere verilenden az.

Boş
Boş - 3 yıl Önce

Anlamazlar kardeş gerçekleri gözüne soksanda anlamazlar çünkü gözler kör diller sağır olmuş...

banner151