Başbakan Binali Yıldırım, pancar taban fiyatlarını açıkladı

Pancar üreticisinin uzun bir süredir beklediği şeker pancarı taban fiyatı, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. AK Parti Grup toplantısında 2016 yılı pancar taban fiyatını açıklayan Yıldırım, pancar taban fiyatının 210 TL olarak belirlendiğini kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım, pancar taban fiyatlarını açıkladı
banner200

ÖZEL HABER

Pancar üreticisinin uzun bir süredir beklediği şeker pancarı taban fiyatı, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandı. AK Parti Grup toplantısında 2016 yılı pancar taban fiyatını açıklayan Yıldırım, pancar taban fiyatının 210 TL olarak belirlendiğini kaydetti. Yıldırım, bu rakamın geçen yıl 190 TL olduğunu hatırlattı. Buna göre pancar taban fiyatlarına geçen yıla göre yüzde 10.5 artış yapıldı.

Pancar üreticisi, 200 TL'nin üstünde bir rakam bekliyordu. Açıklanan bu rakam çiftçinin beklentilerini karşılayacak seviyede bulunuyor.

Maliye Bakanlığı, geçen yıl yüzde 20 artış yapıldığı için bu yıl taban fiyatlarda bir artıştan yana olmadığı belirtiliyordu. Ancak taban fiyatlarının çiftçinin beklentilerini karşılayacak şekilde açıklanması, Başbakan Binali Yıldırım'ın Maliye Bakanlığı gibi düşünmediğini gösterdi.

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 17:05
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
  Pancar
Pancar - 5 yıl Önce

Bir tarım ülkesi olan; yurdumuz Türkiye'de pancar ekimi yasağını şiddetle kınıyorum. Yıllardır ekilmesine kota ile sınırlanan pancar ekimi, çiftçilerimizin büyük bir gelir kaybıdır. Şimdi de yasaklanması,çiftçilerimizin ve hayvanlarımızın aç kalması demektir. Çiftçilerimizin işsiz, tarım arazilerinin boş kalması demektir.Zor şartlarda geçimini sürdürmeye çalışan çiftçilerimizin, pancar yasağı konması ile durumları ne olur?..İlgililere soruyorum...Ya halkımızın, doğal beslenmesi ile ilgili ne düşünürler acaba?..

banner151

banner251