Bakan Özlü açıkladı! Zeytinliklerde anlaşma sağlandı!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına izin veren düzenlemeyi kanundan çıkaracaklarını söyledi.

Bakan Özlü açıkladı! Zeytinliklerde anlaşma sağlandı!
banner200
banner217

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bakanlıklarca kamu yararı kararı alınmış yatırımlar için zeytinlik sahalarında yatırım yapılmasına izin verilmesine olanak sağlayan düzenlemeyi, ilgili kanun tasarısından çıkaracaklarını bildirdi.

Bakan Özlü ilgili alanlara ilişkin cezaların da artırılacağını vurgulayarak, "Ceza artıyor, kurtul yapısı değişiyor, zeytinlik sahalarının imara açılmasının önüne geçiyoruz. Zeytinlik alanları konaklama ve turistik tesis yapılamayacak." dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de "Zeytinlik alanlarının imara açılması kesinlikle söz konusu değildir" dedi.

Kaynak: Haber10

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yaşasın Bakanımız
Yaşasın Bakanımız - 4 yıl Önce

Sayın Bakanım göreve geldiği günden beri Ak dese Kara, Kara dese Ak oldu. TBMM Bilim Sanayi ve Teknoloji Komisyonunda görüşülen Üretim Reform Paketi adlı torba yasa tasarısı, zeytincilikle ilgili büyük bir tahribatın yolunu açan yenilikler getiriyor."bir dönümde 15 ağaçtan azsa bu alan zeytinlik sayılmıyor. çaktırmadan zeytinlikleri bir gecede seyreltir. 14 e indire gandhi yap sonra ooooo çocuk mu kandırıyorsun sen Faruk Efendi. Biz bu yollardan geçeli çok oldu.

banner151

banner251