Ayçiçek alımı başlıyor!

Tarım Kredi Kooperatifleri Tekirdağ Bölge Birliği Müdürü Ergin Çubukçu, ayçiçek alımına başladıklarını ve bu hafta içinde de fiyatları açıklayacaklarını söyledi.

Ayçiçek alımı başlıyor!
banner200

Geçtiğimiz yıla göre ayçiçeğinin hem yağ oranlarının hem de veriminin daha yüksek olduğunu ifade eden Çubukçu, Tarım Kredi Kooperatifleri olarak çiftçiyi piyasada ezdirmeden, çiftçinin yüzünü güldürmek için çalıştıklarını kaydetti. Çubukçu, “Bir hafta içinde fiyatlarımız açıklanacak. Burada ayçiçeği alımı yaparken yöntemimiz şu; öncelikle emanet alım yapıp avans fiyatı açıklayacağız. Avans fiyatlar verilip gerekli hesaplamalar yapıldıktan sonra da fark ödemesi yapacağız. Geçen yıl yine bu şekilde 26 bin ton alım yaptık. Çiftçimiz bu alım şeklinden çok memnun oldu. Ürünümüzün, hasadımızın bol ve bereketli olmasını diliyoruz" diye konuştu.

HEDEF 50 BİN TON

Çubukçu, Trakya bölgesinde 750 bin ton ayçiçeği hasadının yapılmasının beklendiğini ifade etti. Geçen yıl dekar başına 200 kilogram olan ayçiçek veriminin bu yıl 240 kilograma çıktığını belirten Çubukçu, “2017 yılı için ayçiçek alımını bugün başlatmış bulunuyoruz. 2017 yılında Trakya bölgesinde 750 bin ton ayçiçeği hasadı bekleniyor. Tarım Kredi Kooperatifi olarak biz kendi imkanlarımızla Trakya'da 50 bin ton ayçiçeği almayı hedefliyoruz. Tüm kooperatiflerimizdeki arkadaşlarımız bu konuda gerekli bilgiye sahip ve gerekli çalışmalar yapılmış durumda. Bugünden itibaren de alım yapmaya başladık. Ayçiçeğini Uzunköprü ve Kırklareli'ndeki tesislerimizde işleyerek yine güvenli gıda olarak tarım marketleri ve diğer şubelerimizde satışa sunacağız" açıklamasını yaptı.

TARIMDAN HABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

yine trübünlere oynuyor çubukcu önce çiftciye ne veriyor sunuz onu açıklayın malzeme hazır geliyor . işiniz gücünüz reklam hazır olan mahsulün reklamını yapmak kolay bir zahmet emek harcayın işiniz makam arabasına bin gez mi yada zıraat mühendisimisiniz ! elinize koyun versem hepsini kurt yer

banner251