Ziraat Bankası çiftçinin borçlarını vadelendiriyor mu?

Ziraat Bankası'nın çiftçi borçlarını vadelendirme kararı muammaya dönüştü. Banka şubelerine giden çiftçiler, 'böyle bir karar yok' denilerek şubeden geri dönerken, Ziraat Bankası'ndan konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor.

Ziraat Bankası çiftçinin borçlarını vadelendiriyor mu?
banner200

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün yaptığı açıklamada Ziraat Bankası'nın dar günlerinde çiftçiye destek olmak için kredi ödemelerinde farklı vadelendirme ve yeniden yapılandırma alternatiflerini geliştirdiğini belirterek, “Bu düzenleme ile çiftçi borçlarına yıllık yüzde 11 faiz oranı uygulanarak bir yıla kadar vadelendirme imkanı getirildi. Bu uygulama kapsamında kısa sürede yaklaşık 2 bin üretici başvuruda bulundu” dedi.

Ancak bu açıklamaya rağmen, çiftçiden yoğun bir eleştiri geliyor. Ziraat Bankası şubelerinde, böyle bir vadelendirme kararının bulunmadığı belirtilerek, borçlarının vadelendirilmediğine dikkat çeken çiftçiler, "Böyle bir uygulama varsa banka şubelerinin neden bundan haberi yok?" tepkisinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Faiz
Faiz - 3 yıl Önce

Faiz batağında ki çiftçinin borcu tarım kredi ziraat bankası borçları faizsiz 7 yıla bölünsun nefes alabilir

Çiftçi Yapılandırma Talebi
Çiftçi Yapılandırma Talebi - 3 yıl Önce

Yaşadıklarımızı, sıkıntılarımızı dile getiriyorsunuz, Allah sizden razı olsun. Umarız yetkililer bu konuda gereken ne ise yapar da bizler de icralık olmaktan kurtulur arazilerimizi kurtarabiliriz.

- 3 yıl Önce

gelen çiftçiye vuruyor gecen vuruyor neyiz ulan bu ülkenin yetim çoçuğuna döndük batırdınız yerlerde sürünüyoruz ..yetmezmi

Çiftçi borçları
Çiftçi borçları - 3 yıl Önce

ÇİFTÇİ BANKASI OLAN ZİRAAT ESNAFIN BORCUNA 5 yıl 10 yıl VADE YAPIYOR.AMA ÇİFTÇİYE BU VADELERİ YAPMIYOR.BU YILLARDIR AKP YE OY VEREN BİZ ÇİFTÇİLERİN SUÇUDUR.NASIL OLSA OY VERİYORUZ.UYANIN BEYLER BATIYORUZ

- 3 yıl Önce

külüplerin ordan burdan futbolcu ithal edip oynamadan geri gönderip borcları ziraat ödeyecek bunlar kadar bu ülkenin çiftçisinin üretiçisinin kıymeti yokmu yazıklar olsun bizler bu ülkenin 5. sınıf vatandaşımıyız..

Ziraat bankası bilmiyor
Ziraat bankası bilmiyor - 3 yıl Önce

Bugün şubeye sordum. Böyle birşey yok diyor. Bakanlar kurulu kararı var, ziraat bankası genel müdürlüğünün açıklaması var ve Cumhurbaşkanının açıklaması var ama uygulama yok. Ziraat bankasındaki çalışanları bunca kişi geliyor bu neymiş diye bir bakar araştırır be. Çiftçimi gitsin gitsin gelsin işi ne diye düşünüyorlar.

Ziraat odaları
Ziraat odaları - 3 yıl Önce

Ziraat Bankası esnafa 10 yıl vade yapıyor,Şemsi Bayraktar uyuyor
Vah Benim sahipsiz çiftçim...

Çivçi  mağdur  icralıkları gör
Çivçi mağdur icralıkları gör - 3 yıl Önce

Canlı esnafa kobiye şirketlere çeşitli teşvik paketi düşük faizli kıredi imkanı var ama icralık çivtćiye teşvik paketi yok sayın yetkililer biraz da icralık olanlar hakkında birşey ler yapabilir misiniz


banner151

banner251