" />

Zaytung Ziraat Bankası’nı fena Tİ’ye aldı!

Güncel haberleri mizahi bir dille ele alan “Dürüst, tarafsız ve ahlaksız" haber sitesi “Zaytung", Ziraat Bankası'nın spor kulüplerinin batık borçlarını yapılandırma kararını fena ti'ye aldı.

Zaytung Ziraat Bankası’nı fena Tİ’ye aldı!
banner200
Ziraat Bankası'nın spor kulüplerinin borçlarını yapılandırma kararı tartışmaları da beraberinde getirdi. Ziraat Bankası'nın spor kulüplerinin borçlarını yapılandırma tartışmasına Zaytung da kendi üslubuyla katılırken, Ziraat Bankası'nı fena Tİ'ye aldı!

Zaytun'gun internet sitesinde “Ziraat Bankası'ndan Çiftçiye Müjde: ''Bir araya gelip bir futbol kulübü kurun, sizin borçları da halledelim...'' başlığı ile yayınlanan haberde, borç yapılandırması mizahla ele alındı.

Spor kulüplerinin batık durumdaki borçlarının yapılandırılmasını ti'ye alan Zaytung haberi şöyle:

“Futbol kulüplerinin borçlarını kapatarak yeniden yapılandırmaya hazırlanan Ziraat Bankası'ndan bir müjde de borçlu durumdaki çiftçilere geldi. Banka'dan yapılan açıklamada çiftçilerin 31 Ocak'a kadar bir araya gelerek bir futbol kulübü kurup batırmaları halinde mevcut borçlarıyla ilgili yapılandırma sürecinin başlatılabileceği bildirildi.

"Ziraat'le direkt bir ilgimiz yok"

Ziraat Bankası'nın futbol kulüplerinin borçlarını kapatma hamlesiyle ilgili olarak kamuoyunda yaşanan tartışmaların ardından bir basın toplantısı düzenleyen Genel Müdür Yardımcısı Zafer Yürgünler, esas işlerinin çiftçiyi desteklemek olduğu yönündeki iddiaları reddederek konuşmasına başladı:

ÇİFTÇİYE ÖZEL BİR GAREZİMİZ YOK!

"Bankamızın isminden ve ambleminden dolayı öyle bir algı var evet ancak bizim çiftçilikle tek ilgimiz bir devlet bankası olarak bizatihi bir çiftlik statüsünde olmamızdan ibaret. Bize yukarıdan emir gelir, şuna şu faizle kredi vereceksin derler, veririz. Şunun borcunu sil derler, sileriz. Ha çiftçiye ver derlerse ona da veririz o ayrı. Buradan çiftçiye özel bir garezimiz olduğu sonucuna da varılmasın..."

ÇİFTÇİLER İÇİN BİR FORMÜL GELİŞTİRDİK!

Buna rağmen kamuoyundan yükselen tepkilere de kayıtsız kalmayarak borçlu durumdaki çiftçiler için de bir formül geliştirdiklerini belirten Yürgünler, "Bu arkadaşlarımızın yapması gereken şey basit. 31 Ocak'a kadar kendi aralarında birleşerek bir futbol kulübü kuruyorlar. Yine o tarihe kadar 3-5 tane de saçma sapan transfer yapıp kulübü güzelce bir borca soktuktan sonra bize geliyorlar. Gerisini biz hallediyoruz." sözleriyle tarım sektörüne nefes aldıracak kurtarma planını açıkladı.

GEÇ BİLE KALDILAR!

Çiftçilerin ellerinde çok miktarda futbola uygun arazi bulunduğuna, ayrıca sektörün kondüsyonu yüksek, genç ve dinamik bir işçi kadrosuna sahip olduğuna dikkat çeken Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı, "Bu imkanlar varken yıllardır amele gibi toprağı ekip biçmekle uğraşmaları zaten bir hata bizce. Ondan sonra vay şöyle battık, vay mazot şu kadar oldu da mahsül tarlada kaldı diye ağlayıp duruyorlar. E bitersin tabii. Sene 2019 yani, ne tarımı artık. O tarlalara 2'şer tane kale direği dikip ellerindeki iş gücünü futbola yönlendirseler en az 10 tane sağlam takım çıkarıp ligin tozunu attırırlardı şimdiye. Neyse bu vesileyle geç de olsa bu yanlıştan dönülür artık inşallah" ifadelerine yer verdi.

Futbol kulübü kurmaya sıcak bakmayan çiftçilerin alternatif olarak muhalif bir medya kuruluşu da kurabileceklerini belirten Yürgünler "Doğan Holding örneğinde olduğu gibi onun satın alınması için de güzel tiko para veriyoruz. Devletimiz o iş için de kesenin ağzını açtırıyor bize ama açıkcası biraz riskli bir yöntem. Borcu kapatıcaz derken Allah muhafaza kendinizi içeride de bulabilirsiniz. Siz bilirsiniz gene de ben bi hatırlatmış olayım" sözleriyle basın toplantısına son verdi."

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
EFSANE
EFSANE - 3 yıl Önce

Bizim ülkede tek yerinde giden şey mizah :D

- 3 yıl Önce

Bütün üreticiler icralık duruma düşmek üzere bir çare üretmek zorundalar başka çare yok ki ithalat politikası çiftçiyi bu hâle getirdi ürün para etmedi girdiler haddinden fazla yükseldi üretici battı

Sandıkta Görüşeceğiz!
Sandıkta Görüşeceğiz! - 3 yıl Önce

Çiftçiye yapılandırma var diye 13 aralık 2018'de her yerde YALAN haber çıktı! Ziraatbank ise bizimle dalga geciyor! İznikte çiftçiyim,10 gün sonra icralık olmak üzereyim. Seçimde görüşecegiz!

banner151

banner251