Ürettiğimiz kaliteli susamı satıyoruz kalitesiz olanı ise ithal ediyoruz!

Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, Türkiye'de susamda çok ilginç bir yapı olduğunu belirterek, “Türkiye'de üretilen kaliteli susamı doğrudan Japonlara ve Güney Korelilere satıyoruz, ancak kalitesi tartışmalı susamı ise Sudan, Etiyopya, Bangladeş, Pakistan ve Afganistan gibi ülkelerden ithal ediyoruz” dedi.

Ürettiğimiz kaliteli susamı satıyoruz kalitesiz olanı ise ithal ediyoruz!
banner200

Dünya Gazetesinden Hüseyin Gökçe'nin haberine göre, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, susam konusunda çarpıcı örnekler verdi. Dünyanın en kaliteli susamın Türkiye'de üretildiğini bildiren Poyraz, bu susamı da doğrudan Japonların ve Güney Korelilerin aldığını kaydetti. Türkiye'deki susam bittikten sonra ülkenin ihtiyacı olan susamın, ihracattan daha fazlasının Sudan, Etiyopya, Bangladeş, Pakistan ve Afganistan gibi ülkelerden ithal edildiğini bildiren Poyraz, ancak ithal edilen susamın kalitesinin tartışmalı olduğunu söyledi.

İÇ PİYASAYA ARZINI CAZİP HALE GETİRMEMİZ GEREKİYOR

Tarım Kredi olarak susamın iç piyasaya arzını cazip hale getirmek istediklerini dile getiren Poyraz, “Burada örnek bir şey yaparak susamın iç piyasaya arzını cazip hale getirmemiz lazım dedik. Özel sektörle, Türkiye'nin ihtiyacı olan susamı ürettirelim, bunun için proje hazırlayalım, konusunda mutabakata vardık. Bizim önerimiz; gerekiyorsa sizin adınıza da ürettirelim istediğimiz kadarını, sonra biz sizin adınıza alım yapalım. Ne kadar ihracat yapacaksanız dedik” ifadelerinde bulundu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vah!!!
Vah!!! - 3 yıl Önce

Susama değil, bugün bile 40 müfettişin yarıdan fazlasının Ankara'da bulunuşuna cevap verin. Sahada milyon tl'lik yolsuzluklara ne önlem aldığınızı söyleyin lütfen. İkamet ettikleri şehirde bile harcırah almayı izah edin. Onlarca milyonluk yolsuzluk ve usülsüzlükleri göremeyenlerin, hangi idari pozisyonları işgal ettiklerini söyleyin..Gübretaş'ın 9 aylık zararının sebeplerini, iştiraklerinizin şeffafça hesaplarını yayınlayın hadi. Yönetim giderlerini,israfı herkes görsün bilsin.Sermayelerin tüketilip, yeni sermaye artırımlarının çiftçiye ödetildiğini görsün herkes.

- 3 yıl Önce

yaradana şükürler olsun jeton düşüyor herhalde

Potansiyelciye
Potansiyelciye - 3 yıl Önce

Tarım Krediyi iyi bilirim ama huyum değildir pek yorum yapmam. Mevcut Gn. Müd. övgüde bulunan arkadaşı görünce dayanamadım. TKK'de son beş yılda 4 Genel Müdür değişti yani ortalama süre 1 yıldan biraz fazla. Adam bu normal süreyi doldurmuş. Etliye sütlüye karışmamış, ortaya kayda değer bir proje koymamış. Uygulamada zaten bir şey yok. Her şirket ayrı bir derebeylik olmuş. Süreçlere vakıf değil, müdahil değil saldım çayıra şeklinde kurum yönetiyor. Dürüst olabilir, iyi niyetli olabilir, nezaketli olabilir iyi de kurum batıyor arkadaş... Kooperatifler iyi olabilir (çiftçi hiç memnun olmasa da) ama sürekli kaynak aktardığı sürekli borçlanan şirketler kara delik gibi yakında korkarım birer birer patlayacaklar. Kuruma da ülkeye de yazık oluy

Sn. Genel Müdürüm.
Sn. Genel Müdürüm. - 3 yıl Önce

Gün geçtikçe Tarım Kredi adına umut verici haberler artmaya başlıyor. Sessizce gözlemlediniz, tanıdınız ve artık hareket zamanınız. Sizden talebimiz 1- Damızlık büyükbaş, küçükbaş çiftliği kurmanız ( yurt dışından ithal ari ırkların ülke şartlarında çoğaltılarak çiftçiye satışı) 2- Tarım Kredi Katılım Bankası 3- Lüks semtlerde Tarım Kredi marketler 4- Daha çok gıda tesisi. Başarılarınızın devamını niyaz ederiz. Allah yardımcınız olsun.

Normal
Normal - 3 yıl Önce

Kaliteli olan yönetici olamıyor kalitesiz olan yönetici oluyor (hepsi değil ama )

Bavo Bravo
Bavo Bravo - 3 yıl Önce

Bravo genel müdür. o zaman ürettiğin gübre ve yemleri yurt dışına sat, yurt dışından da gübre ve yem getir.Çünkü sizde de tam tersi durum var.

Öbür dünyayı düşün
Öbür dünyayı düşün - 3 yıl Önce

Soruşturma dosyalarını savculığa gönderilmeyenlerde. Bu çiftçinin hakkı var. Lidaş ve Tarnet dosyasını nasıl kapatıldı. Huzuru mahşerde iki elimiz yakanda bilesin.

Tefeciler
Tefeciler - 3 yıl Önce

Mayıs haziran ayında 1500 liraya ithal ettiğiniz DAP gübresini 3000 liraya sattınız, sonra da döndünüz %10-% 5 indirim yaptık dediniz. Kan emiciler.


banner251