Ucuz süt satmaya devam!

2019 yılı çiğ süt referans fiyatı artırıldı mı? Süt prim desteklerinin artırılmasının ardından gözler Ulusal Süt Konseyi'nin bugün yapacağı toplantıya çevrilmişti. 2019'un ilk üç ayı için süt prim desteklerinin yüksek oranda açıklanması, referans fiyatın artırılmayacağı yönünde yorumlansa da sektör temsilcileri üreticinin mağduriyetinin giderilmesi için referans fiyatın da artırılması yönünde bir beklentisi vardı. Ancak Ulusal Süt Konseyi'nden üreticinin beklediği yönde bir karar çıkmadı.

Ucuz süt satmaya devam!
banner200
Süt üreticisi, Ulusal Süt Konseyi'nden bugün çıkacak kararı merakla bekliyordu. Üreticinin, yem fiyatları ve artan maliyetlerden dolayı 1.70 lira olan referans fiyatın yükseltilmesi yönünde bir beklentisi vardı. Ancak Konsey toplantısından üreticiyi hayal kırıklığına uğratacak bir karar çıktı.

Ulusal Süt Konseyi'nin bugünkü toplantısında 2019'un ilk üç ayında süt referans fiyatının artırılmaması yönünde bir karar alındı. Buna göre süt üreticisi, 2019'un ilk üç ayında sanayiciye eski fiyattan yani 1.70 liradan süt satmaya devam edecek.

HÜKÜMETİN TAVRI ETKİLİ OLDU

Süt prim desteklerinin 25 kuruşa çıkarılması, yılın ilk üç ayı için referans fiyatın artırılmayacağı şeklinde yorumlanmıştı. Ulusal Süt Konseyi'nden de bugün bu yönde bir karar çıktı. Referans fiyatın artırılmamasında hükümetin tavrı etkili oldu.Süt prim desteğine seçim yatırımı eleştirisi! Haber için tıklayın...


ÜRETİCİNİN ALEYHİNE SANAYİCİNİN LEHİNE OLDU

Sütte referans fiyat artırılmaması üreticinin aleyhine, sanayicinin ise lehine bir karar oldu. Devlet desteği ile üreticinin mağduriyeti giderilmeye çalışılırken, sanayiciden hiçbir fedakarlık istenmemesi dikkat çekti.

TARIMDANHABER

banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tekirdağ
Tekirdağ - 3 yıl Önce

Tebrikler çiftçi yi ölüme mahkum edildi başınız sağolsun Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun böyle hükümet iyi gelir yem almaya parası olan alır olmayan kasaplarda hayvanlardır zengin olur
Böylece

- 3 yıl Önce

Devlete soylelimde yem versinler yem alamıyorum batım borça

- 3 yıl Önce

Devlete soylelimde yem versinler yem alamıyorum batım borça hayvanlar aç kaldı

banner151

banner251