Ucuz ette nihayet hatadan dönülüyor!

Ucuz ette nihayet hatadan dönülüyor. Tedarikçi firmalar için rant kapısına dönen ve üreticiye de büyük zarar veren ucuz et projesinde tedarikçi firmalar aradan çıkarılıyor.

banner255
Ucuz ette nihayet hatadan dönülüyor!
banner200

Et ve Süt Kurumu, ucuz et uygulaması kapsamında anlaşmalı marketlere eti doğrudan kendisi paketleyerek verecek. Bunun haberi bile üreticiyi sevindirmeye yetti. Bu karardan dolayı kesim fiyatlarının önümüzdeki 10 gün içinde ortalama 3 lira artması bekleniyor. 

Tarımdan Haber’in ısrarla takip ettiği ucuz et uygulamasındaki tedarikçi firmalara sağlanan büyük kıyak nihayet sona erdi. Et ve Süt Kurumu’nun ucuz et kapsamından kıyma ve kuşbaşını doğrudan marketlere verme imkanı varken, araya tedarikçi firmalar katılarak bu firmaların uygulamadan büyük kazançlar elde etmesine göz yumulmuştu. Ramazan ayında da tedarikçi firmalar bir ay boyunca marketlere et vermişlerdi. 

HİLELİ ET VERDİKLERİ ORTAYA ÇIKMIŞTI 

Tedarikçi firmalar, ucuz et kapsamında büyük kazançlar elde ederken, marketlere de hileli et verdikleri ortaya çıkmıştı. 

Üreticiye büyük darbe vuran bu uygulamadan nihayet vazgeçildi. Et ve Süt Kurumu, 1 Temmuz’dan itibaren ucuz et kapsamında anlaşmalı marketlere eti doğrudan kendisi paketleyerek verecek. Bu kararın alınması üreticide büyük bir sevince neden oldu.

KESİM FİYATLARININ 3 LİRA ARTMASI BEKLENİYOR

Artan maliyetlere rağmen aylardır kesim fiyatlarının yerinde saymasından dolayı mağdur olan üretici, bu kararla birlikte biraz olsun rahatladı. Ucuz ette aracı firmaların aradan çıkarılmasından dolayı kesim fiyatlarının ortalama 3 lira artması bekleniyor. 


İŞTE UCUZ ET UYGULAMASINDAKİ TEDARİKÇİ FİRMALARLA İLGİLİ GÜNDEM OLUŞTURAN HABERLERİMİZİ BİR KEZ DAHA HATIRLAYALIM...  

Ucuz ette büyük vurgun! Haber için tıklayın...


Vatandaş hileli et tüketti devlet 500 milyon lira zarar etti! Haber için tıklayın...


Ucuz et firmalara yaradı! Haber için tıklayın... 


Ucuz ette şok şikâyet dilekçesi! Haber için tıklayın...


Ucuz ette büyük şok! Hileli firmalar aracılık yapmaya devam edecek! Haber için tıklayın... 


TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 00:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf lök
Yusuf lök - 2 yıl Önce

Bence devletimiz bir an önce çiftçisine destek olmalı yoksa tarım bitecek yeme gelen zam en ucuz ürün olan kepek 1200 oldu yonca 1000 bunun altından bu fiyatlarla kalkmak çok zor biraz destek yoksa her ürünü ithalat edeceğiz

Ayhan demirci
Ayhan demirci - 2 yıl Önce

Kafa yormaya gerek yok et 3 tl artarsa yemi 10 tl artıırırlar

Musa BİRDAL
Musa BİRDAL - 2 yıl Önce

Biz nezaman bu angarya işleri bırakıp asıl görevimiz dönerek sistem kuracağız bilmiyorum. İşin aslı avaz avaz bağırıyor duyan yok. Et canlı hayvandan elde edildiğine göre bu hayvan yem yemesi lazım et versin yem fiyatlarını düşmesi lazımki işler rayına otursun bunun için de işte arazilerden başlamalıyız. Arazide 1 acilen tapu kadastro tekrar köylere girip burada anlatmaya bitiremeğeceğim.dağ gibi soruları çözmeli çünkü o, kadar karışık durum varki arazi satın alamıyoruz, kiralıyamıyoruz. Tapular sorunlu hak sahibi olmayan ölülerin bile isimleri tapularda geçiyor hak sahibi olanlar da adı geçenleri tanımıyorki sorunu çözsünler.

Ali
Ali - 2 yıl Önce

Bence üreticyle tamamen dalga geciyorlar bunlar bikactane aracıya yine peşkes çekecekler yem 90 tl et 29 bunun neresinde adalet üretici bitti hala sayın bakan üreticiyi çare bulacak ital et getiren ital yemde getir ben sizlerin doğru olduğunuzu ozaman anlıyayım birkaçtanesine peşkeş çekilerek bu ülke yönetilmez birileri rant peşinde olan üretici ye oluyor ama haklılar çünkü oyumuzu verdik onuniçin üreticiyi düşnen olmaz ama bu koltuk birgün biter ve Allah huzurunda bunlar hesap veremez böyle politika olmaz olsun

Baki kullap
Baki kullap - 2 yıl Önce

Isabet olmuş. Biz dana kestiriyoruz bahsi geçen marketler de farklı et satılıyor. Tüketici de kaliteli et yemiş olur. Üreticiler de üretmeye devam eder. Sanılmasın kesim 3 lira arttığında üretici 3 lira fazla kazanacak. Sadece para kazanmaya başlayacak.

Bu nasıl bir haberdir!
Bu nasıl bir haberdir! - 2 yıl Önce

Sayın haberi hazırlayan, aracı firmalar aradan çıkınca fiyatın daha da uygun hale gelmesi umulmaz mi? Ve devamında ilave olarak, aracı firmaların devreden çıkarılması ile et kesim fiyatınin artabilecegini hangi akıl mantıkla ileri sürüyorsunuz.

Özlm köylü
Özlm köylü - 2 yıl Önce

İyi de et süt kurumunun eti paketleyip satacak tesisisi yok ki. Yine bir aracı olacak

Kasım doğan
Kasım doğan - 2 yıl Önce

Et 35 tl deniliyor niye burdaki piyasalar daha aynı


banner151

banner251