Türkşeker devreye girdi 50 bin ton salçalık domates alacak

Bursa'nın Karacabey ve Mustafakemalpaşa ilçelerinde fiyatları aşırı düşen ve alıcı bulamayan salçalık domateste üretiler zor duruma düşünce devreye Türk Şeker girdi.

Türkşeker devreye girdi 50 bin ton salçalık domates alacak
banner200

Ak Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Türk Şeker'in salçalık domates alımında devreye girdiğini ifade ederek, Karacabey ve Mustafakemalpaşa bölgesinde günlük 2 bin tona yaklaşan alımların başladığını söyledi.

50 BİN TON DOMATES ALACAK

Esgin, "Türk Şeker, Bursa bölgesinde bugün itibariyle salçalık domates alımlarına başladı. Karacabey ve Mustafakemalpaşa'da sahada yaptığımız hızlı planlama ile günlük 2 bin tona yaklaşan alımlar gerçekleştiriyoruz. Toplamda 50 bin ton (ve gerekirse daha fazla) salçalık domates alımı yapmayı planlıyoruz. Karacabey ve Mustafakemalpaşa ağırlıklı başlayarak Bursa'mızın diğer ilçeleri ile Balıkesir ve Bandırma bölgelerimizden de alımlar gerçekleşebilecek. Domates üreticilerimizin mağduriyetini ortadan kaldıracak şekilde fiyat regülasyonu sağlayacağız. Önümüzdeki yıl, girdi maliyetleri ile finansman riskini azaltacak, sözleşmeli tarımda üreticimizi koruyacak ve alım garantisiyle çiftçimize bir koruma kalkanı sağlayacak düzenlemeler için çalışacağız" dedi.

Hatırlanacağı üzere sson haftalarda üreticiler 45-50 kuruşa mal ettikleri salçalık domatesin fiyatının 30-35 kuruşa kadar gerilediğini ve alıcı bulamadıkları için ürünlerin tarlada kaldığını belirtiyordu.

TARIMDANHABER

YORUM EKLE
YORUMLAR
Haydar
Haydar - 1 yıl Önce

Tarim kredi ic meselelerle bogussun dursun.Yeni genel mudur afra tafra yapsin.Kaliteli liyakatli personel kalmadi Tk Birlikte.Tagsisli gmy isin basinda..

MUSTAFA BASPINAR
MUSTAFA BASPINAR - 1 yıl Önce

Iyi günler türk şeker çiftçinin sıkıntılarına çare olduğu kadar geçici işçilerin kodro sorununu çözmesini bekliyoruz

İbrahim ulusoy
İbrahim ulusoy - 1 yıl Önce

Türk şekerin iç anadoluyada girmesini istiyoruz

Ayhan atlay
Ayhan atlay - 1 yıl Önce

Bu saatten sonra gecmiş olsun biz surduk

Kemaltutar
Kemaltutar - 1 yıl Önce

Türk şekere teşeküredıyoruz bide şu patates üreticilerine yardimci olsa bu arada tarim Kredı de devreye girip piyasada sıkıntı yaşayan ürün çşitlerını regüle etmesi ıyı olur çıtciyi üreten yaşat kı halk sağlıklı gıdaya ulaşsın üretmekten haz duysun

banner251