Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği yeme sübvansiyon talebinde bulundu

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, üreticilerin zor şartlarda üretmeye devam ederken, yem fiyatlarına arka arkaya zam geldiğini belirterek, yeme sübvansiyon desteği talebinde bulundu. Hükümetten yem fiyatlarında ekonomik tedbirlerin alınmasını ivedilikle talep ettiklerini belirten Keskin, "Zaman zaman devletin değişik ürünlerde uyguladığı sübvansiyonun, yem fiyatları normalleşene kadar ilgili makamlarca uygulanmasını arz ediyoruz" dedi.

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği yeme sübvansiyon talebinde bulundu
banner200

Yem fiyatlarına arka arkaya gelen zamlara tepki gösteren Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tevfik Keskin, "Hayvancılık işletmelerimizde en büyük maliyetimiz olan yeme üçüncü zam geldi hatta dördüncü zam uygulaması geliyor" dedi. Konuyla ilgili olarak Tarımdan Haber'e açıklamalarda bulunan Keskin, şunları kaydetti:

"Üreticimiz zor şartlarda çalışmaya devam ederken yem sanayisi zam yapmaya devam ediyor. Petrol bile şu günlerde en dip fiyatları görmüşken, deyim yerindeyse para etmezken ve insanlar petrole bile gereksinim duymazken, tek gerçeğimiz gıda ve insan sağlığı. Ülkemizin, sağlıklı gıda üretiminin geleceği için; Tüm tarım paydaşlarının  birlik içerisinde, ortak hareket edebilecekleri bir inanç birliği oluşturulması gereken bu dönemde bile veryansınlarımıza rağmen çekinmeden fiyatları yükseltiyorlar.

YEM FİYATLARINA ÜÇÜNCÜ ZAM GELDİ DÖRDÜNCÜ ZAM DA YOLDA 

Hayvancılık işletmelerimizde en büyük maliyetimiz olan yeme üçüncü zam geldi hatta dördüncü zam uygulaması geliyor. Yem üreten sevgili kardeşlerimiz, Türk yem sanayicilerimiz yine zam yapma eyleminde bulundular ve bulunmaya da devam edecekler gibi görünüyor.

Devletimizle iş birliği içerisinde olmak ve üretimin devamlılığı için güç birliği yapılması her sektörde yardımlaşmanın ve fedakârlığın yapılması beklenirken gerçekten bu zamları yapmaya devam eden firmalara söyleyecek sözümüzde kalmadı artık. Şimdi köylerde üretim devam etsin, millet hayvanını beslesin, verim yükselsin, üretelim, size de katkımız olur. 

SÜT ÜRETİMİNDE YEM MALİYETİ YÜZDE 60

Süt Üretiminde en temel girdimiz olan yem, üretim maliyetimizin %60 ını oluşturmaktadır.  Biz Süt Üreticileri şuan süt fiyatları artsın diyemiyoruz. Dememeliyiz biliyoruz. Çünkü ülkemize destek olmak için küçük kar marjlarıyla üretim yapabiliyoruz. İnsanlığımıza ve ülkemize karşı sorumluluğumuzu biliyoruz. 

YEMDE SÜBVANSİYON DESTEĞİ UYGULANSIN 

Zaman zaman devletimiz tarafından değişik ürünlerde uygulanan sübvansiyonun, yem fiyatları normalleşene kadar ilgili makamlarca uygulanmasını arz ediyoruz. Yem fiyatlarında ekonomik tedbirlerin alınmasını ivedilikle talep istiyoruz. Biz Üretici grubu olarak birçok sorunla mücadele ederken yem sanayicisinden gerekli anlayışı ve hassasiyeti ülkemiz adına talep ediyoruz; Bırakın da ÜRETELİM…. Daha çok üretelim, sizlerde daha çok kazanın…" 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2020, 12:32
banner207
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut çapar
Mahmut çapar - 2 yıl Önce

Biz inek sayısını 2 düşürdük kendimize kadar bıraktık ÜLKE beni ilgilendirmiyor artık..Geçen yıl 60 binlira yem parası verdim İnekleri 4 er bin liraya verdim gitti... Bundan sonra Ülke adına hiç birşey üretmiyeceğim..İki katlı evini sattım hayvan cılık yapmak için meraklılar yapmağa devam etsin.bu şartlarda.....üremicen ABD ki gibi büyük çiftlikler yapacak buişi köylü elini çeksin bu işten diyorlar.Tabi etin fiyatını sütün peynirin tere yağın fiyatını bular belirleyecek O zaman yesin millet görelim ancak rüyada görürler.durum bu şekilde sürerse......

Yok Yok
Yok Yok @Mahmut çapar - 2 yıl Önce

Bu Baskan halleder merak etmeyin. Semsi Bayraktar gibi basarılı birisi.

Recai
Recai - 2 yıl Önce

Bu yem zammı bilinçli olarak yapılıyor,çünkü bu zammı öncelikle başında tarım olan ama bir üretici bir tarım düşmanı olan tarım kredi kooperatifi yaptı bunların yatacak yerleri yok zehir zıkkım olsun hepsine emek hırsızı alın teri düşmanı haramzadeler

Nelson
Nelson - 2 yıl Önce

Dolar düşmezse yemin düşeceğine inanan tarımın girdilerin düşeceğine inanan aptal hala varmı..kimse dolar çıktı diye ağzını açamıyor ..aciz devlet korkak millet ve TV Lee...kim young.

Enver
Enver - 2 yıl Önce

Bunu hukmet neden göz ard yapiyor yem zamlari görmiyormu sanki sut fiyati ne kadar bi baksin

Agah var
Agah var - 2 yıl Önce

Bu düzen değişmez üretmiyeceksin ithal edeceksin

banner251