TMO 250 bin ton ekmeklik buğdayı 240 dolardan ithal edecek

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 10 Nisan'da yapılan ekmeklik buğday ithalat ihalesi sonuçlandırıldı. İhalede ortalama fiyat 240 $/Ton seviyesinde gerçekleşti.   

TMO 250 bin ton ekmeklik buğdayı 240 dolardan ithal edecek
banner200

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 10 Nisan'da yapılan ekmeklik buğday ithalat ihalesi sonuçlandırıldı. Yapılan ihalede 250 bin ton ekmeklik buğday ortalama 240 $/Ton fiyattan ithal edilecek. 

TMO tarafından: 14.01.2020’de gerçekleştirilen 550 bin ton ekmeklik buğday ithalat ihalesinde ortalama fiyat 245 $/Ton olmuştu. 

18.02.2020’de gerçekleştirilen 250 bin ton ekmeklik buğday ithalat ihalesinde ise ortalama fiyat 232$/Ton olarak gerçekleşmişti.

Yine 11.03.2020’de gerçekleştirilen 305.000 ton ekmeklik buğday ithalat ihalesinde ortalama fiyat 225 $/Ton,

27.03.2020’de gerçekleştirilen 175.000 ton ekmeklik buğday ithalat ihalesinde ise ortalama fiyat 249 $/Ton olarak sonuçlandırılmıştı. 

TARIMDANHABER

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2020, 22:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Senol
Senol - 2 yıl Önce

Elin çiftçisine gelince veriyorlar, Türk çiftçisi ne geldimi mi malını bedevaya alırlar, onuda çok verdik, şöyle yaptık, böyle yaptık diye, ballandıra ,ballandıra anlatırlar, girdileri hiç gormazler, ahirettde iki elimiz yakanizda olacak. Lafdan başka bir şey yok. Çiftçi batırıldı, yazık, yazık.

ismail kurt
ismail kurt - 2 yıl Önce

Ben çiftçilik yapan bir vatandaş olarak maddi imkansızlıktan tarla boş duruyor.Devlet desteği de yok zaten devlette çiftçilik yaptığımda yok hükmünde adaletsizlikten ötürü ithalat yapılacağı yerde sahayı kontrol edin vatandaş ne durumda yerinde tesbit edin.Atalarımızın sözü davulun sesi uzaktan hoş gelir!

Onur Oz
Onur Oz - 2 yıl Önce

Kendi çiftçimize vermezler bu fiyatları

misafir
misafir - 2 yıl Önce

İthalat için ödenen paralar ürün girdi maliyetlerinin düşürülmesi için kullanılsaydı, ithalatçı değil ihracatçı ülke olurduk.

Murat turcan
Murat turcan - 2 yıl Önce

Disardan almaya devam edin bizim urettiklerimiz mazotun parasini cikarmasin masraf bir dunya birakin bu calisma duzenini bu bugday bu yil da para etmesse yaziklar olsun TMO ya findik ithal et findigin fiyati dussun 20 senedir findik yememisiz korkudan market te kuruyemisvide bir dunya para ama ekmek ucuz olsun ona lafimiz yok ama biz ekim yaptik bizim bugday bari masrafini kurtaracak sekilde para yapsin para kazanmasakta olur boyle bir donemde yeterki masraf ciksin

Muzaffer satış
Muzaffer satış - 2 yıl Önce

Yaklaşık bir ay sonra Adana ve Şanlıurfa da hasat başlayacak bence Yanlış bir karar yerli üreticiyi mağdur eder Hemde yurt dışına boşuna döviz vermiş oluruz

Mühendis
Mühendis - 2 yıl Önce

Biz bu ortamda neden dışardan buğday alıyoruz bu parayı kendi üreticimizi desteklemek için neden kullanmıyoruz nerede kaldı milli tarım

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Hasat zamanı gelince iç piyasayı düşürmek için yapılan güzel bir hamle oldu bir umutla hasat zamanını bekleyelim 5 10 kuruş fazla ya satabilirmiyiz diye ümit edelim ve devlet gitsin ithal etsin sonra tüccar desin devlet zaten ithal etti piyasa da buğday çok şu paraya veriyorsan ver vermez isen keyfin bilir desin . Kredi vakti gelen çiftçi de kredisini odemek için 3 kuruşa razı olup zararına da olsa satsın .


banner151

banner251